Magda (48): Manžel se jel léčit do lázní. Vrátil se zdravý, ale s devastující zprávou

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Manzel lazne

Zdroj: Shutterstock

Magda svého manžela vždy milovala a chtěla především to, aby byl zdravý. Nečekala ale, že právě na to nakonec doplatí. Říká, že kdyby věděla, jak to celé skončí, nikdy by ho nepodporovala v tom, aby do lázní na ozdravný pobyt jel.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

„Před rokem spadl ze schodů a zlomil si kyčel. Strávil několik dní v nemocnici a pak ho čekala dlouhá domácí léčba. Po ní následovaly rehabilitace. Nakonec mu byla lékařem doporučena rekonvalescence v lázních, popisuje Magda.

„Manželovi se nejprve nikam nechtělo. Tvrdil, že je to zbytečné a doma že je mu nejlépe. Měla jsem ho v tom přesvědčení nechat,“ zoufá si. „Kdybych ho nepřemlouvala, možná by tu nakonec byl stále se mnou, miloval mě a nikam ode mě neodešel.“

Když se vrátil, celý zářil

Když se po necelém měsíci pobytu v lázních Magdin manžel vrátil, byl jako vyměněný. Měl neustále dobrou náladu, na bolesti si stěžoval jenom minimálně. Zlepšil se jeho fyzický stav i ten psychický.

„Měla jsem radost. Když odjížděl, byl to tak trochu mrzout. Nic ho nebavilo. Kdykoli měl bolesti, zhroutil se i psychicky. Myslela jsem, že ho v lázních léčili nějak zázračně, ale nepídila jsem se po tom, co za změnou stojí,“ vysvětluje čtenářka.

„On mi to po týdnu řekl sám. Když jsem jednou dorazila z práce, seděl u stolu, ale neměl na tváři svůj blažený výraz jako posledních pár dní. A když řekl, že se mnou musí mluvit, cítila jsem problémy.“

Zamiloval se do jiné

Manžel Magdě řekl, že se mu v lázních zalíbila jiná žena. Prý je o dvacet let mladší a on s ní zažil to, co už dlouho necítil. „Vyprávěl mi to, jako kdybych byla jeho nejlepší kamarádka. Vůbec nemyslel na to, že mě zraňuje,“ popisuje Magda.

„Řekl mi, že mu mladá milenka zaplatila dovolenou a on by s ní chtěl na 14 dní letět pryč. Prý potom pozná, zda má vztah cenu. A i kdyby se rozhodl, že s ní být nechce, ode mě odejde.

Došlo mu totiž, že se mnou se nikdy nebude takhle usmívat a skákat radostí i přes bolesti v kyčli. Všechno mi to popisoval s vážným výrazem, ale zároveň nadšením, jako kdyby ode mě chtěl požehnání a gratulace,“ dodává čtenářka.

Zklamal mě, i přesto pro něj stále pláču

Do několika dní se manžel od Magdy odstěhoval. Ona na něho sice byla naštvaná, zároveň se ho ale snažila přemluvit, aby si to rozmyslel. Nedokázala si představit, že bude bez něho.

„Přátelé mi říkají, že jsem hloupá. On se na mě vykašlal, ublížil mi kvůli někomu, s kým mu to nakonec nevyjde. Já to všechno vím, i tak ho ale miluji a nevím, co mám dělat. Chtěla bych to všechno vrátit zpátky,“ zoufá si Magda.

Bohužel je podle jejích slov už pozdě. Její muž podal žádost o rozvod. Několikrát se jí pokusil vysvětlit, že by s ní chtěl zůstat zadobře, že by ji chtěl brát jako blízkou přítelkyni, ona si ale není jistá, zda to dokáže.

„Kdykoli mi někdo volá, rozbuší se mi srdce a skočím po telefonu, protože myslím, že je to on. Kdykoli někdo zvoní u dveří, jsem jako na trní. Když se s ním budu vídat, nikdy se přes náš rozvod nepřenesu,“ dodává.

Autor: Shani Maiová

Související články