Lukáš (40): Tchyně se nám nastěhovala do ložnice. Její požadavky mě příjemně zaskočily

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Muz tchyne

Zdroj: Shutterstock

Mezi Lukášem a jeho ženou Helenou to po deseti letech manželství začalo skřípat. Manželé si uvědomovali, že něco není v pořádku. Jenže situaci neuměli řešit a problémy mezi nimi se zhoršovaly. Tehdy se do celé záležitosti k Lukášově nelibosti vložila jeho tchyně. A nastěhovala se jim do ložnice.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Trochu bizarní a rozhodně originální příběh nám prostřednictvím e-mailu zaslal náš čtenář Lukáš. Tomu se totiž stalo něco, po čem rozhodně žádný muž netouží. K němu do bytu se nastěhovala matka jeho ženy. A co víc – nastěhovala se rovnou do manželské ložnice!

Už to nebylo ono

Lukáš a jeho manželka Helena si z nějakého důvodu přestali rozumět. Oba cítili, že už to není ono, ale ani jeden nevěděl, proč tomu tak je.

„Vlastně jsme se v tom docela plácali,“ netají se Lukáš. „Já i moje žena jsme si uvědomovali, že to mezi námi není v pořádku, ale netušili jsme, proč tomu tak a je, a především, jak to vyřešit,“ pokračuje.

Problémy se stále zhoršovaly

Jelikož manželé situaci nijak neřešili, problémy se mezi nimi stále zhoršovaly. Nejenže spolu moc nemluvili a každý si tzv. hrál na svém písečku, ale už spolu dokonce ani nespali.

„Neříkám, že mi to bylo jedno, rozhodně ne,“ dozvídáme se od Lukáše, který přemýšlel, jak situaci uchopit a manželství znovu navrátit jiskru. Ale na nic nepřišel.

„Manželka si určitě musela stěžovat své matce,“ uvažuje a dodává, že nastal den, kdy se k nim domů nastěhovala jeho tchyně.

Měl jsem tchyni v ložnici. To nechceš!

Asi žádný chlap by neskákal radostí, kdyby se jeho tchyně objevila ve dveřích s kufry a s odhodláním, že dá všechno do pořádku. Ani Lukáš radost neměl.

„Nevěděl jsem, jestli je to hloupý vtip, nebo jestli to Magdalena myslí vážně,“ přiznává otevřeně. „Dušovala se, že to mezi námi dá do pořádku, že dobře ví, jak na to. Nebylo mi z toho ani trochu dobře,“ zoufá si.

Aby toho nebylo málo, tchyně Magdalena se nastěhovala manželům do ložnice. A to je věc, kterou Lukáš popsal velmi stručně a jasně: To nechceš!

Její požadavky mě mile překvapily

Lukáš nás v e-mailu ujistil, že pokud očekáváme nějaké nemravnosti, rozhodně se jich nedočkáme. Tchyně totiž měla v jejich ložnici úplně jiné plány.

„Donutila nás posadit se naproti sobě a narovinu si říci, co nám vadí,“ vysvětluje Lukáš. „Ona seděla hned vedle postele na židli a vedla naši debatu, jako bychom byli někde v manželské poradně,“ pokračuje.

Lukáš přiznal, že požadavky jeho tchyně ho docela mile zaskočily. Nejenže je donutila mluvit, ale zároveň je přivedla k jádru jejich problému. A tím byl nedostatek vzájemné komunikace.

„I když mi to možná nebudete věřit, jsem rád, že k nám tchyně přijela a ukázala nám, v čem je zakopaný pes,“ píše Lukáš a dodává, že nyní je mezi ním a jeho ženou všechno v pořádku.

Autor: Karolína Nezbedová

Související články