Lucie (38): Mám vynucený vztah na dálku. Povím vám, proč tenhle nápad příteli trpím už pět let

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Zena vztah na dalku

Zdroj: Shutterstock

Vztahy na dálku bývají hodně složité. Ne všechny páry je dokážou ustát. Lucie a její přítel Honza mají vztah na dálku už pátým rokem. Pokud si myslíte, že s tím oba dva souhlasili, pletete se. Podle Lucie je jejich odloučení vynucené.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Proč Lucie trpí vztah na vzdálenost mnohdy i několika set kilometrů, když by mnohem raději měla svého přítele u sebe? O tom se rozepsala ve svém e-mailu. Její příběh vás možná chytne za srdce – stejně jako nás.

Věděla jsem o něm, že je to dobrodruh tělem i duší

Lucie byla už dva roky nezadaná a její kamarádku, která se čerstvě vdala, to trápilo. Proto se rozhodla, že jí někoho sežene. A do tohoto úkolu se pustila s obrovskou vervou.

„Bylo mi to nepříjemné, ale co jsem měla dělat?“ pokládá Lucie otázku a vzápětí si na ni sama odpoví. „Nemohla jsem dělat nic. Martina je šíleně umanutá, a když si něco vezme do hlavy, nenechá si to vymluvit,“ vysvětluje.

Od kamarádky Martiny proto Lucie věděla, že jí domluvila rande se sympaťákem Honzou. Vyprávěla jí, že je to dobrodruh, který miluje cestování. Prý byl snad úplně všude na světě, a stejně ho to ještě neomrzelo.

Líbil se mi, protože byl jiný

Lucie na rande přece jen šla. A nakonec byla ráda, protože kamarádka Martina nelhala. Nejenže byl Honza opravdu fešák, ale zároveň i milý a pozorný. Lucii se na něm líbilo, že je jiný než muži, které doposud poznala.

„Asi přeskočila jiskra,“ přiznává otevřeně. „Za týden jsme šli na rande znovu a o měsíc později už jsme spolu oficiálně chodili,“ vypráví Lucie.

Odjížděl na své cesty

Ačkoli Lucie věděla, že je Honza nadšený cestovatel, který dlouho neposedí, nepříjemně ji zaskočilo, jak často ji nechával samotnou. Napsala nám, že jezdil na své cesty, které někdy trvaly jen pár dní, jindy zase dva týdny, někdy dokonce i měsíc.

„Bylo mi smutno,“ netají se. „S Honzou nám to klapalo, jen kdyby byl více doma. Tehdy jsem ještě nevěděla, že se náš vztah bude ubírat pořád tím samým směrem. Ba co víc – že se to bude zhoršovat,“ dodává.

Už pět let tiše trpí vztah na dálku

Lucie a Honza jsou spolu pátým rokem. Podle Lucie je to pět let plných odloučení a samoty. Honza totiž pořád někam jezdí. A ačkoli tu a tam vyráží společně, má mnohem raději, když může jezdit sám. Na rozdíl od Lucie ho navíc nedrží na místě zaměstnání – pracuje tam, kde zrovna je.

„Někdy si říkám, jestli mi to za to stojí,“ uvažuje nešťastná Lucie. „Když je dlouho pryč, kolikrát mám chuť mu zavolat a vztah ukončit. Ale pak se vrátí a je se mnou a já jsem šťastná. Ačkoli vím, že zase odjede,“ dodává.

Na závěr Lucie napsala, že se vztahem na dálku nesouhlasí. Ráda by se usadila. Má ale strach, že když na Honzu zatlačí a naznačí, že by o milované cestování přišel, rozešel by se s ní.

Autor: Karolína Nezbedová

Související články