Lucie (31): Bývalý spolužák mě pozval ven a já se cítila konečně chtěná. Poté vyšla najevo skutečnost

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Zena spoluzak

Zdroj: Shutterstock

Lucie odmítla celou řadu nabídek na rande. Žádný muž totiž nebyl tím, kterého si vysnila. Dlouhé roky se jí líbil spolužák Marek, se kterým chodila na vysokou. Pak hledala jemu podobné typy, jenže žádný z mužů, kterého si vyhlédla, se o ni nezajímal. Pak přišlo pozvání, které jí podlomilo kolena.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

„S Markem jsme studovali vysokou školu pět let. Byl to skvělý kluk, se kterým jsem se bavila obvykle jenom ve větší partě. Bylo mi hloupé zvát na rande jako žena já jeho, on o mě ale v tomto ohledu nejevil zájem,“ vypráví Lucie.

„Když mi několik let po ukončení školy přišla na sociálních sítích zpráva od Marka, ve které mě zval na večeři, zaradovala jsem se. Dlouhé roky jsem totiž byla muži jako on odmítána, tehdy mi ale konečně svitla naděje.“

Mluvil hodně o sobě, dlouho mi to ale nedocházelo

Lucie se s Markem sešla v luxusní restauraci, kde jí zaplatil skvělou a poměrně drahou večeři. Už ze začátku měla pocit, že si její společník dává na večeru záležet. Netušila ale ještě, proč.

„Na začátku schůzky se mě zeptal, jak se mi celé ty roky dařilo. Shrnula jsem to asi do tří vět, na mém životě totiž není nic zajímavého. Naopak jeho život se zdál plný akce a dobrodružství, což mě vždy hodně přitahovalo,“ popisuje Lucie.

A tak čtenářka několik hodin poslouchala Markovo vyprávění o jeho práci, o tom, jak má stále dostatek času na koníčky, čemu se věnuje a jak si žije. Vůbec jí nevadilo, že vlastně jenom přikyvuje.

Odkývala mu, že je jeho pracovní doba skvělá, že dostává vysoký plat a že by si ráda přivydělávala tak, jako on. Teprve později jí došlo, kam celý rozhovor směřuje. Marek jí totiž začal nabízet spolupráci.

Chtěl po mně, abych rekrutovala další lidi

Lucii trvalo dlouho, než jí došlo, že se Marek nechlubí proto, aby zapůsobil na její city. Pochopila to, až když ji začal nabádat, aby pro něho sehnala pár telefonních čísel pro potenciální nové spolupracovníky.

„Nejprve mi ukázal, jak je jeho práce dokonalá. Pak mě přesvědčil, že chci vlastně pracovat s ním. A nakonec mi řekl, že by bylo úplně nejlepší, kdybych mu pomohla sehnat víc nových zájemců o práci.

Čím dál tím víc jsem si začala uvědomovat, že nejde o rande, Že mě pozval jen proto, že už mu došli naivní přátelé, které by přemlouval, a tak si vzpomněl na hloupou kamarádku ze školy,“ popisuje Lucie.

Poděkovala jsem za večeři a šla domů

Když Lucii došlo, že jenom hloupě naletěla, poděkovala Markovi za pozvání na jídlo a řekla mu, že se takových praktik účastnit nebude. „Nikdy mi tohle otravování lidí nebylo sympatické. Chápu, že to někdo dělá, ale já nebudu,“ píše.

„Marek mě zklamal, protože mi od začátku jenom sypal do hlavy nesmysly. Kdyby rovnou řekl, o co jde, ani bych s ním nešla a neměla plané naděje. Takhle jsem se už pomalu viděla v jeho náručí, jsem asi opravdu naivní,“ říká.

Lucie se rozhodla, že už nebude dál toužit po mužích, kteří jsou Markovi podobní. Až se jí prý příště naskytne příležitost jít na schůzku s nějakým normálním chlapem, využije toho.

Autor: Shani Maiová

Související články