Krok za krokem: Dětské hvězdy ze seriálu se změnily k nepoznání. Především brýlatý chlapeček vám vezme dech

od Markéta Krejčí
   4 minuty čtení
Krok za Krokem

Zdroj: Profimedia

Krok za krokem (Steb by Step) je americký komediální seriál, který se natáčel v letech 1991 až 1997. Díky svému humoru si titul získal spoustu diváků i u nás. Jak se ale změnili představitelé hlavních dětských rolí? Věnují se ještě herectví, nebo je postihlo prokletí většiny dětských herců? 

Seriál Krok za krokem popisuje soužití dvou rodin. První z nich jsou Lambertovi. Tvoří ji rozvedený otec Frank a jeho tři děti J.T., Al a Brendan. Druzí jsou Fosterovi — máma Carol a děti Dana, Karen a Mark. Frank a Carol se po krátké známosti rozhodnou vzít a sestěhovat se k sobě. Jejich děti z toho ovšem nejsou vůbec nadšené. Ne příliš harmonické soužití tak zavdává ke vzniku spousty komediálních situací.  

Všichni kluci dali herectví vale

Nejmladším z dětí v seriálu byl sedmiletý Brandon v podání Joshe Byrneho. Ten z Kroku za krokem odešel na konci předposlední řady. Dodnes není známo, proč projekt nedokončil, dokonce to nebylo žádným způsobem vysvětleno ani v seriálu.

Josh Byrne ještě během Kroku za krokem natočil svůj jediný film. Po konci seriálu už se na obrazovce nikdy neobjevil. Jeho život je přísně neveřejný a nikdo vlastně neví, co vlastně dělá a kde žije. 

Jedenáctiletého Franka si v seriálu zahrál Christopher Castile. Herec si ještě před rolí v tomto úspěšném seriálu zahrál v menších projektech. Vidět jste ho mohli například v hororovém seriálu pro mládež Bojíte se tmy?

Po seriálu natočil dva velmi úspěšné celovečerní filmy o obrovském bernardýnovi – Beethoven a Beethoven 2. Poté se ještě chvíli věnoval dabingu, ale nakonec svět showbyznysu zcela opustil. Vystudoval vysokou školu a stal se profesorem historie a politických věd na univerzitě.  

christopher castile

Zdroj: Profimedia

Patnáctiletého puberťáka J.Tho ztvárnil Brandon Call. Ten jediný měl značné herecké zkušenosti ještě před tím, než hrál v Kroku za krokem. S herectvím totiž začal velmi brzy.

Od svých pěti let se objevoval v různých seriálech, například Simon & Simon či Magnum. Zahrál si i v Pobřežní hlídce, a to dokonce syna hlavního hrdiny. Bohužel produkci seriálu se zdálo, že příliš rychle vyrostl, a tak byl hned po první sérii nahrazen. 

Brandon se objevoval také ve filmech. Již v devíti letech hrál po boku Glenn Close v thrilleru Zubaté ostří. Filmy natáčel dál až do roku 1991, kdy se „upsal“ Kroku za kokem.

I on vydržel  v seriálu až do konce. A to i přes velmi traumatizující událost, kdy jej po natáčení neznámý útočník střelil do obou paží. Předpokládá se, že se jednalo o náhodný útok a střelec nevěděl, na koho střílí. Po skončení seriálu už se k natáčení nikdy nevrátil. Nyní žije ve Vistě, kde provozuje benzínku a myčku.

Karen pomáhá mladým hercům

V seriálu jste mohli vidět i čtrnáctiletou Karen, která se neustále snažila prosadit jako modelka. Její představitelka Angela Watson se pokoušela o totéž, a to se značným úspěchem.

Již od dětských let vyhrávala dětské soutěže krásy a v roce 1988 vyhrála modelku roku v Dallasu. Aby rodiče podpořili její kariéru, přestěhovali se všichni do Los Angeles. Zde Angela hrála především v reklamách.

Angela Watson

Zdroj: Profimedia

První její seriálová role byla v seriálu Davis Rules. O rok později se přidala ke kolegům právě do Krok za krokem. Zde vydržela celých osm sérií. Po skončení seriálu se dále věnovala jen modelingu. Ke kinematografii si odskočila ještě v letech 2004 až 2005, kdy natočila krátkometrážní film Kovbojové a Indiáni a první a poslední celovečerní film Mladý pilot.

Nyní se věnuje především své organizaci Child Actors Supporting Themselves, která pomáhá mladým hercům, umělcům a sportovcům starat se o své peníze. Organizaci založila na základě své špatné zkušenosti, kdy její rodiče utratili veškeré peníze, které si hraním jako mladá vydělala.

Dane skončila jako právnička

Nejstarším dítětem z rodiny byla šestnáctiletá Dana, kterou jsme mohli vídat v podání Staci Keanan. Ta se již od svých pěti let objevovala v reklamách i na přehlídkovém mole. Ve 12 letech získala jednu z hlavních rolí v seriálu My Two Dads. Na ten navázala Staci účinkováním právě v Kroku za krokem. 

Po jeho skončení se ještě chvíli věnovala natáčení filmů jako například Zkurvená nuda, Zase ona! či Smrt a kremace. Dnes už se herectví vůbec nevěnuje, doplnila si vzdělání a nyní pracuje jako právnička.

Představitelka Al u herectví zůstala

Jedenáctiletou dívku Al si zahrála Christine Lakin. Ta měla před kamerou jen minimum zkušeností, většinou se jednalo jen o reklamy. Krok za Krokem byl tedy pro ni velký zlom. I po jeho skončení u herectví zůstala. 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Christine Lakin (@yolakin)

Pravidelně se objevuje v různých seriálech, většinou v epizodních rolích. Příkladem může být Veronica Mars, Kriminálka Las Vegas, Sběratele kostí, Námořní vyšetřovací služba, Kriminálka New York či Taková moderní rodinka. Věnuje se také dabingu, slyšet ji můžete například v seriálu Griffinovi. 

Zapomenout nesmíme ani na malou Lilly, dceru, která se narodila na konci čtvrté řady Carol a Frankovi. Její stálá představitelka Emily Mae Young hrála v seriálu od svých 7 let. Po seriálu natočila ještě dva filmy. Dnes už se herectví nevěnuje.

Zdroj: Instagram, Československá filmová databáze
Autor: Markéta Světlá

Související články