Karolína Kurková se podělila se svými tipy na krásu. Dříve se jí přitom kvůli vzhledu posmívali

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Karolina Kurkova

Zdroj: Profimedia

28. února oslavila rodačka z Děčína 38 let. Karolína Kurková není jen úspěšná modelka, ale je také matkou tří dětí a manželkou. Přesto má postavu „gazely“ a vypadá stále mladě a svěže. Žena, které se v dětství spolužáci posmívali kvůli výšce 180 cm, se dokázala už v sedmnácti letech dostat na titulní stranu lifestylového magazínu Vogue a svým půvabem okouzluje i dnes.

Modelka a maminka jako ideál přirozené krásy

Karolína je stále krásná, svěží a upravená. Sama se nikdy netajila tím, že o sebe intenzivně a zodpovědně pečuje. Přestože žije ve velkoměstě, nezapomněla na své kořeny a hlavně na zdravý venkovský životní styl, který měla jako dítě ráda.

Péče o tělo jako běžná součást života

Pro magazín Byrdie zavzpomínala na svou babičku, která si pekla vlastní chléb, dělala máslo a uměla využít dary ze zahrádky. Když potřebovala léčit nachlazení, nasbírala na zahradě bylinky na čaj. Právě to modelku inspirovalo ke zdravému životnímu stylu, jak sama pro tento magazín uvedla:

„Když dáte do auta špatný benzín a olej, auto nebude fungovat dobře. Tělo je na tom stejně.“

Přes veganství až k obyčejnému zdravému životnímu stylu

Karolína si ve své kariéře vyzkoušela několikaleté veganské období a také stravu raw food (Živá strava, nazývaná také vitariánství, které vychází z teorie, že tepelně upravená strava ztrácí výživové hodnoty. Raw strava se připravuje maximálně do 45 °C.). Nakonec se však rozhodla vrátit k běžnému stravování a snaží se pro sebe a svou rodinu připravovat zdravé a vyvážené jídlo.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Karolina Kurkova (@karolinakurkova)

Samozřejmostí je pro ni pravidelný aktivní pohyb, což pramení z dětství, kdy dělala celou řadu let gymnastiku a později basketbal. Cvičení, tanec a jakýkoliv pohyb považuje za nezbytnou součást života, a navíc cvičení doporučuje jako prostředek pro vyčištění hlavy a duševní pohodu.

Zdraví a krásu spojuje s životním stylem, ráda se o své rady pro krásu dělí se čtenářkami módních magazínů a s téměř milionem sledujících na svém instagramovém profilu.

Pár dobrých rad, které Karolína na instagramu propaguje:

  • Zařadit do jídelníčku pravidelně vejce, která obsahují riboflavin i další vitamíny a jsou přirozeným prostředkem proti tvorbě vrásek.
  • Stejně užitečné je hlávkové zelí, zdroj vitamínů A i C, které omlazují buňky a mají téměř zázračný vliv na pleť.
  • Dopoledne pít horkou vodu s citrónem, která čistí pleť, a navíc podporuje imunitní systém.
  • Pro krásnou pleť jí dopřát oddech a občas vynechat líčidla.
  • Za stejně důležité považuje zdravý spánek bez elektroniky v ložnici, kam by partneři měli chodit spát ve stejnou dobu a užívat si blízkost toho druhého.
  • Radost z pohybu je také důležitá pro krásný a spokojený vzhled. Nejsnadnější způsob, jak si pohyb užít, je najít si cvičení, které je zábavné. Podle modelky je mnohem účinnější cvičit pro radost než pro zhubnutí. Pravidelným cvičením je tělo silné i zdravé a člověk se cítí dobře, což je základ pro to, aby i skvěle vypadal.
  • Ženám doporučuje zařadit do šatníku světlé oblečení, protože umí navodit pocit čistoty a svěžesti.

Pro časopis ELLE se Kurková svěřila s radami, jak na kosmetické ošetření pleti. Na jejím kosmetickém stolku je micelární voda a na odličování používá bio kokosový olej. Olej preferuje k ošetření celého těla a používá i jojobový. Na pleť nanáší hydratační sérum a pravidelně si dopřává přírodní pleťové masky. Péči dopřává i vlasům, a to používáním produktů pro regeneraci. Drobné nedostatky pleti skrývá korektorem.

Zdroj: elle.cz, byrdie.com, instagram.com, en.wikipedia.org
Autor: Lída Kropáčková

Související články