Karlík a továrna na čokoládu: Z Fialky vyrostla opravdová kráska. Je snad hezčí než Borůvka z Básníků

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Annasophia Robb

Zdroj: Profimedia

I když my Češi máme svoji vlastní Borůvku z prvního filmu Básníků „Jak svět přichází o básníky“, dnes se budeme bavit o jiné filmové Borůvce. A to o té, ve kterou se proměnila Fialka z filmu Karlík a továrna na čokoládu. Z otravné a namyšlené holčičky, která pořád jenom žvýkala, je krásná, půvabná a elegantní žena.

Příběh pohádky Karlík a továrna na čokoládu od režiséra Tima Burtona vypráví o podivuhodném majiteli čokoládovny, který se rozhodne pozvat pět náhodných dětí na prohlídku do své továrny s tím, že tomu, které bude nejméně zkažené, odkáže svou továrnu.

Obdivuhodný herecký výkon

Ačkoliv je děj vyprávěný z pohledu malého chudého kluka jménem Karlík, který byl právě jedním z vybraných dětí, svým hereckým projevem byla nejvýraznější právě představitelka Fialky Garderóbové AnnaSophia Robb.

Téměř by se dalo říct, že svým hereckým výkonem šlapala na paty Johnnymu Deppovi, který ztvárnil majitele továrny Willyho Wonku.

Fialka Garderóbová byla snad nejotravnější a nejnamyšlenější dítě z oněch pěti. Byla mistryní světa ve žvýkání, takže v puse měla neustále žvýkačku, ke všemu měla připomínky a chtěla být ve všem nejlepší, v čemž ji její máma až přehnaně podporovala.

Nakonec neposlechla varování a snědla žvýkačkový oběd, který ji proměnil v obří borůvku. Nafoukla se do koule a zmodrala.

Sice nezískala onu speciální cenu, jak byla díky své cílevědomé povaze přesvědčená, zato se po vylisování stala neuvěřitelně ohebnou, což se jí ve výsledku líbilo. Modrá barva kůže jí však už zůstala.

A právě touto rolí se herečka dostala do povědomí nejednoho diváka. AnnaSophia Robb je dnes krásnou dámou a úspěšnou herečkou.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený AnnaSophia Robb (@annasophiarobb)

Jako mladá Carrie Bradshaw

Přelomovou rolí se jí stala hlavní role ve filmu Surfařka. Ten byl natočen podle skutečné události a skutečné surfařky Bethany Hamilton, kterou od surfování neodradila ani nehoda, při které jí žralok ukousl téměř celou ruku.

Zazářila také v seriálu The Carrie Diaries, kde ztvárnila mladší verzi Carrie Bradshaw z oblíbeného seriálu Sex ve městě.

Vedle herectví se také věnuje modelingu a zpěvu.

Zdroj: Instagram

Autor: Klára Kovalčíková

Související články