Jedna z postav seriálu Přátelé má rakovinu. Víte, o koho se jedná?

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Pratele serial

Zdroj: Profimedia/ ©Warner Bros/Courtesy Everett Collection

„Až si budu dávat v kavárně kafe nebo uvidím chlapa s vlasy světlejšími než slunce, vzpomenu si na tebe.“ Přesně to mu řekla na rozloučenou seriálová Rachel, když se měla odstěhovat do Paříže. Jeho představitel nedávno oznámil, že má rakovinu ve čtvrtém stádiu a že už ji pravděpodobně nezvládne porazit. Tuto postavu zná každý fanoušek tohoto seriálu. O jeho nemoci informoval Blesk.

Jedná se o představitele Gunthera, Jamese Michaela Tylera, který se po celých deset let, kdy seriál běžel, objevoval po boku oblíbené šestice jako barista v kavárně Central Perk, kde všichni přátelé trávili spoustu času posedáváním a klábosením o životě.

Sám o nemoci promluvil

Sám veřejně oznámil, že má rakovinu prostaty a ochrnul na spodní část těla. A to jen tři týdny po uvedení premiéry opětovného setkání všech přátel, v němž se objevil i James, ovšem pouze pomocí webkamery.

Do Rachel beznadějně zamilovaný Gunther se v rozhovoru pro pořad Today stanice NBC rozhovořil o této zákeřné chorobě, kterou mu doktoři zjistili v září 2018 jen při rutinní prohlídce.

Rakovina ho nejspíš dostane

„S tou diagnózou zápasím poslední tři roky. Je to rakovina ve čtvrtém stadiu. Posledním stadiu. Takže mě pravděpodobně dostane,“ řekl zničený herec, který byl stejně jako doktoři zpočátku optimistický.

Krátce po diagnóze mu lékaři nasadili hormonální terapii, při které stačilo vypít jednu tabletku ráno a večer a vše bylo v pořádku. Poté však rakovina začala mutovat.

Toužil se zúčastnit natáčení osobně

Vzhledem k tomu, že James ochrnul na dolní část těla, nezúčastnil se osobně květnové speciální epizody Přátel, ačkoliv to měl původně v plánu.

„Chtěl jsem toho být součástí, plánoval jsem, že se objevím po jejich boku a zúčastním se všech těch zábavných segmentů,“ posteskl si James.

Nechtěl, aby tato epizoda byla ve smutném duchu, že jeden z představitelů důležitých postav pravděpodobně každou chvíli umře.

Herci a tvůrci už v té době o jeho zdravotním stavu věděli.

Zdroj: Blesk

Autor: Klára Kovalčíková

Související články