Jedna z nejtalentovanějších českých zpěvaček slaví kulatiny. Tenhle věk byste jí nehádali

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Dasha

Zdroj: Profimedia

Česká scéna se může pyšnit řadou úžasných a talentovaných zpěvaček, z nichž některé s přehledem dosahují světové úrovně. Žádná ale nemá takovou jedinečnou barvu hlasu jako ta, která v neděli oslavila své 40. narozeniny. Zpěvačka vypadá skvěle a čtyřicítku by jí hádal málokdo.

Zpěvačka Dasha, vlastním jménem Dagmar Sobková, oslavila v neděli své čtyřicáté narozeniny a vypadá fantasticky.

Ačkoliv má jedinečný hlas, z něhož každému musí naskočit husí kůže, nikdy neměla žádné velké ambice a nikdy netoužila po slávě a po showbyznysovém pozlátku.

Věčná alternace

Znát ji můžete především z českých muzikálů, kde neměla problém vystřihnout jakoukoliv roli, ale především získávala role hlavní.

Vzhledem k tomu, že nikdy nebyla tak mediálně známá jako například její kolegyně Lucie Bílá, Sabina Laurinová nebo Monika Absolonová, byla vždy spíše alternací hvězdy v hlavní roli.

Pěveckými kvalitami své slavnější kolegyně kolikrát předčila, ale na plakátech byly ony. Každý, kdo ji ale slyšel zpívat, nemohl uvěřit, že zpěvačku takového formátu ještě nezná celý svět.

Muzikálová scéna

Z muzikálů jste ji mohli vidět například v Hamletovi jako Ofélii, dále jako Angeliku, Monu Lisu, Aidu, Carmen, v Bonnie a Clyde jako Bonnie nebo v muzikálu Jesus Christ Superstar v roli Máří Magdaleny, za kterou získala v roce 2010 Cenu Thálie.

Úplně nejznámější je ale její hlas v taneční oblíbené soutěži StarDance, kde zpívá už pěknou řádku let.

20 let po boku Karla Gotta

Po svém boku ji také měl celých dvacet let samotný Karel Gott, který se samozřejmě obklopoval těmi nejlepšími lidmi, a mezi ně právě Dasha bezpochyby patří.

S radostí vzpomíná na všechny zážitky a zkušenosti, které díky Karlu Gottovi zažila a nasbírala. On byl jejím mentorem a vzorem. Stejně jako Jiří Korn, se kterým spolupracovala dřív.

Dasha je ale od roku 2017 také maminka malé Žofky, které se snaží být tou nejlepší mámou, přestože nepopírá, že skloubit práci a mateřství je opravdu náročné a že má někdy pochybnosti, jestli dobrou mámou je.

Autor: Klára Kovalčíková

Související články