Jedinečný styl Elizabeth Taylorové. Co z ní udělalo módní ikonu

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Elizabeth Taylor

Zdroj: Profimedia

Herečka minulého století Elizabeth Taylor je symbolem krásy, elegance a vkusu. Každá žena chtěla být jako ona a každý muž si přál být v její přítomnosti. Nebyla jedinečná pouze na stříbrném plátně, ale i mimo něj. Bylo to její charisma, co z ní udělalo opravdovou It girl, nebo její krása a vytříbený vkus?

Na stříbrném plátně zazářila už v devíti letech. Světovou hvězdu z ní pak udělal film Místo na výsluní následovaný Kočkou na rozpálené plechové střeše, Kleopatrou nebo filmem Kdo se bojí Virginie Woolfové?, za který získala Oscara.

Sedmery svatební šaty

Herečka měla za svůj život sedm manželů, takže není divu, že se stala královnou svatebních šatů. To, že si mohla užít svatební šaty hned sedmkrát, jí závidíme. Těch následných několik rozvodů už tolik ne.

Její úplně první svatba vyžadovala skutečně nadčasový model, jelikož její první manžel Conrad Hilton Jr. byl synem zakladatele hotelového impéria, a tak byly na svatbu kladeny vysoké nároky. Střih i materiál šatů je tak nadčasový, že by byl okouzlující snad i dnes.

Jedinečná i na pláži

Dvoudílné plavky tehdy nebyly úplně běžné a na pláž si je oblékaly spíše odvážnější ženy. Mezi ně patřila i mladá Liz. Ta se dvojdílných plavek nebála, ale nikdy neukázala víc, než by bylo vhodné. Tyto volánkové plavky jedinečného střihu by si hned oblékla každá z nás.

Výstřední klobouky

Květiny nepatří jenom do vázy. To věděla Liz již v roce 1963, když si jimi ozdobila slaměný klobouk při procházce se svým tehdejším přítelem, později manželem Richardem Burtonem v londýnských ulicích. Kreativity a výstřednosti se rozhodně nebála.

Krásná i jako těhule

Málokomu to v těhotenství sluší tak jako Liz. Své bříško ukázala v růžových hedvábných šatech, které doplnila rozkošným kloboučkem s květy. I její tehdejší manžel řekl, že je tak velice okouzlující. Všichni nastávající tatínci by měli své ženy chválit před ostatními, i když mají menší či větší bříško.

Velká večerní

Elizabeth se ve společnosti pohybovala jako ryba ve vodě, a tak není divu, že v tom uměla doslova chodit. Její róby patřily k těm nejkrásnějším.

Ať už se jednalo o umělecké dílo z dílny Christiana Diora, nebo volánkové šaty se srdcovitým výstřihem, vyšívaným korzetem a sněhově bílou kožešinovou šálou.

Zdroj: Elle

Autor: Klára Kovalčíková

Související články