Jana Bernášková využila šance ukázat svoji postavu. Dříve přitom měla problémy se sebevědomím

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Jana Bernaskova

Zdroj: Profimedia

Některé ženy úspěšně potvrzují, že věk je jenom číslo. Jedenačtyřicetiletá Jana Bernášková potěšila své fanoušky odhalenou fotografií na instagramu, ale i příslibem, že spoře oděnou ji nyní uvidíme častěji.

Osudové natáčení

Půvabná herečka hrála například ve filmech Duše jako kaviár, Bestiář, Ječmínek nebo Král ozvěny. Těšit se na ni můžeme i v komedii Vánoční příběh, na které se scénáristicky podílel její manžel Rudolf Merkner.

Nejvíce však Janu Bernáškovou proslavila role kadeřnice Bety v seriálu Ulice. Ji osobně však nejvíce ovlivnila role v seriálu Vyprávěj. Během natáčení se totiž seznámila s nynějším manželem Rudolfem Merknerem.

Ukáže více

Ale jak uvedla sama herečka na svém instagramovém učtu, doteď ztvárňovala role žen nevinných, a tedy oblečených, až po čtyřicítce ji čeká několik projektů, kde se více poodhalí, a to doslova.

V hashtagech zmiňuje filmový snímek Coura podle knihy, kterou sama napsala. Román rozebírá podoby lásky a témat k ní příbuzných, o kterých se většinou mlčí. Například promítnutí reálných vztahů do filmového natáčení nebo lásku ke dvěma mužům naráz.

Svoje přednosti zřejmě nebude herečka skrývat ani v připravovaném českém hororu Krvavý Johann režiséra Jakuba Krumpocha, pro kterého to bude první celovečerní film.

V zajetí pochybností

Ačkoliv hereččina postava nenechává dnes muže chladnými, dříve i tato kráska měla problémy s váhou a hlavně se sebevědomím. Jako náctiletá sama o sobě pochybovala a zbytečně si komplikovala život.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Jana Bernášková (@jana_bernaskova)

Svému mladšímu já a mladým fanouškům proto vzkázala: „Strachy jsou ochromující a zničující. Že nakonec všechno zvládne, že i zhubne a že její vnitřní svět je naprosto v pořádku, i když vypadá, že je divná mimoňka, a ať se nesnaží nikomu nic dokazovat. A to prosím radím i jiným mladým lidem,“ napsala v jiném svém příspěvku.

Se svou vnitřní nejistotou se však zřejmě dokázala poprat a přijala se taková, jaká je. Hlavně je podle Jany Bernáškové důležité naučit se říkat NE. Nesouhlasit se vším jenom proto, že máme strach, co by si o nás jiní pomysleli.

Pod palbou kritiky

Díky sebedůvěře se tak dokáže vyrovnat s nevyhnutelnou kritikou, která se najde i pod sexy fotografiemi. Buďto ji úplně přehlíží, nebo na ni vtipně zareaguje.

Stejně jako u své poodhalené fotografie, kde se někteří sledující udiveně ptali, pro koho pózuje a kdo ji fotí. Dostalo se jim odpovědi, že spoušť stiskl její manžel Rudolf Merkner.

Důležité milníky

Zároveň ve svém příspěvku herečka zdůraznila, že důležitý zlom v roce pro ni není Silvestr a Nový rok, nýbrž den jejího narození. „Uzavírají se různé věci a dokončují vztahy, projekty, nebo naopak vše začíná a bere nový směr.“

Minulý rok, ve kterém oslavila čtyřicítku, označila na svém instagramu za zvláště hektický a komplikovaný. „Tolik zvratů a extrémních situací, úspěchů i pádů, to jsem opravdu nečekala. Většinu věcí jsem stihla vyřešit do narozenin až na dvě věci. Jedna zdravotní krize a jedna láska.“

Zdroje: sip.denik.cz, instagram
Autor: Dominika Jandorová

Související články