Jana (60): Začala jsem si s kolouškem a svůj věk si nepřipouštěla. Jednoho dne jsem odhalila, o co mu vlastně šlo

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Zena kolousek

Zdroj: Shutterstock

Pozornost o tolik let mladšího muže mi rozhodně lichotila. Po několikaletém manželství s ignorantem, který si mě často pletl se služkou, kuchařkou a pradlenou, byla tohle velmi příjemná změna. Užívala jsem si každou chvíli v jeho přítomnosti a zapomínala, kolik mi vlastně je.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Asi každé ženě by dělalo dobře, kdyby se o ni zajímal mladý koloušek. I mě velmi těšilo, jak se mi dvořil. Nedocházelo mi, že by jeho úmysly nemusely být nejčistší. Zkrátka jsem si to užívala a realitu nechávala za sebou.

Pro manžela jsem nebyla nic

Byla jsem vdaná pětatřicet let a na prstech jedné ruky bych spočítala, kdy jsem byla opravdu šťastná. Můj nyní již bývalý manžel se ke mně nechoval zrovna ukázkově.

Často jsem měla pocit, že v jeho očích jsem jen služka. Prala jsem mu, žehlila a vařila, doma jsem uklízela. Měl všechno, co chlap ke spokojenosti potřebuje. Ale neuměl to oplatit.

Jsem ráda, že jsme se před třemi lety rozvedli. Neumíte si představit, jak se mi ulevilo. Sice jsem se na čas dostala do řečí, protože jsem byla ta rozvedená, ale cítila jsem, že jsem to měla udělat už dávno.

Začal se mi dvořit o hodně mladší muž

Ačkoli už mi dávno není dvacet, na svůj věk si nepřipadám. Udržuji se, pečuji o sebe a troufnu si tvrdit, že na svůj věk, který udává moje občanka, vypadám velmi dobře.

To byl možná důvod, proč se o mě začal zajímat mladý muž. Dělalo mi dobře, jak mi začal nadbíhat. Nejdříve jsme se vždycky jen pozdravili – pracoval jako prodavač v obchodě, kam jsem chodila skoro každý den. Později jsme prohodili i pár slov. A než jsem se nadála, pozval mě na rande.

Vedle něho jsem si nepřipouštěla svůj věk

Po boku Michala jsem zapomínala na tu věkovou propast, která nás dělila. Cítila jsem se s ním dobře. Věnoval mi pozornost, která mi roky chyběla.

Zapomínala jsem na realitu. Nevšímala jsem si nechápavých nebo často i odsuzujících pohledů ostatních. Neřešila jsem, co si myslí druzí.

Prokoukla jsem, o co mu jde

Naivně jsem si myslela, že by mě Michal mohl mít rád. Nyní už vím, že jsem si to od začátku jen namlouvala. Prokoukla jsem totiž, o co mu od začátku šlo.

Náhodou jsem zaslechla jeho rozhovor s kamarádem. Ten se zajímal, jak dlouho to s tou bábou ještě potáhne, a Michal se dušoval, že už to dlouho nepotrvá. Jak sám řekl, měl prý vrabce dávno v hrsti a byla otázka času, kdy dostane, co chce. A tím něčím měly být moje peníze, které jsem po rozvodu dostala – manžel mě vyplatil ze společného bytu.

Udělalo se mi špatně. Z Michala, který mě tahal za nos, i ze mě samé, že jsem se nechala napálit. Jak jsem si mohla myslet, že by se mladý pohledný muž mohl jen tak zajímat o ženskou v letech? Byla jsem hloupá a málem na to doplatila.

Autor: Karolína Nezbedová

Související články