Ivana (45): Manžel měl před svým odchodem prosbu, kterou možná nejsem schopna splnit

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Zena muz odchod

Zdroj: Shutterstock

Když se Ivana dozvěděla, že je její manžel odsouzen ke dvěma letům vězení za neplacení alimentů na dítě z předchozího manželství, nemohla tomu uvěřit. Vůbec totiž nevěděla, že muž, kterého si před třemi lety vzala, nějaké dítě má.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Už jen to zjištění pro ni bylo obrovským šokem. Očividně Pavla vůbec neznala a nechápala, proč jí tak důležitou informaci zatajil. Než Pavel nastoupil do vězení, měl na Ivanu prosbu. Ta si ale není jistá, jestli je schopna jeho přání splnit.

Nenapadlo mě, že by mi lhal

Ivana Pavla poznala před čtyřmi lety. Seznámili se prostřednictvím Ivaniny kamarádky, která si na narozeninové oslavě zahrála na dohazovačku.

„Mirka věděla, že jsem v tu dobu dva roky bez chlapa,“ vysvětluje Ivana. „Měla jsem po rozvodu a na muže jsem neměla náladu. Jí to ale nedalo, prý jsem bez chlapa moc dlouho a nutně někoho potřebuji. Tak mě dala na oslavě dohromady s Pavlem,“ pokračuje.

Prý jsme na to šli moc rychle

Neuběhl ještě ani rok od seznámení a Ivana si Pavla vzala. Napsala nám o obavách svého okolí, které tvrdilo, že na to jdou příliš rychle.

„Moji známí i rodina mě varovali, abych si to dobře rozmyslela,“ píše Ivana. „Už jednou jsem se zklamala a podle nich jsem se příliš brzy hnala do dalšího závazku. Jenže já Pavla milovala a se svatbou jsem neváhala,“ dodává.

Nikdy jsem nebyla šťastnější

Ivana se přiznala, že po boku Pavla byla šťastná jako nikdy předtím. Měla za to, že je ten pravý a předchozí manželství byl jen omyl. Štěstí si užívala tři roky. Pak přišel šok.

„Malovala jsem si růžovou budoucnost a pak se to začalo kazit,“ rozepisuje se Ivana. „Manželovi přišel dopis od soudu, ve kterém stálo, že se má dostavit na stání kvůli alimentům. To byl šok, já totiž vůbec nevěděla, že má dítě. Natož že na něho neplatí,“ zoufá si Ivana.

Před svým odchodem mě o něco požádal

Pro Ivanu to byl obrovský šok. Cítila se podvedená a zklamaná. To nejhorší ale mělo teprve přijít. Pavel dostal dva roky za to, že neplatil výživné na své dítě z předchozího manželství.

„Když mi řekl, že nastupuje do výkonu trestu, rozbrečela jsem se,“ netají se Ivana. „Bylo toho na mě strašně moc, psychicky jsem byla úplně na dně,“ přiznává. „Pavel měl před tím, než odešel, jednu prosbu. Já si ale nejsem jistá, jestli ji dokážu splnit,“ stěžuje si.

Mám počkat?

Pavel po Ivaně chtěl, aby na něho počkala. Až se prý vrátí, všechno jí vysvětlí, a především vynahradí. Jenže v Ivaně se to pere.

„Je to půl roku, co je manžel ve výkonu trestu,“ vysvětluje Ivana. „Prosil mě, abych na něho počkala. Že až bude po všem, všechno mi vynahradí. Já ale nevím, jestli s takovým člověkem nadále můžu být. Mám ještě rok a půl na to, abych si to rozmyslela. Hrozně se to ale ve mně pere,“ netají se Ivana.

Autor: Karolína Nezbedová

Související články