Denis (30): Přítelkyni vadilo, jak se k ní chovám. Když přišla s prosíkem, vrátil jsem jí náš rozchod i s úroky

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Muz pritelkyne

Zdroj: Shutterstock

V našem vztahu bylo pořád něco špatně. Ne tedy z mého pohledu, ale podle mé přítelkyně jsem pořád dělal něco, co jí vadilo. Nebylo dne, kdy by mi něco nevyčetla.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Nejčastěji jsme se hádali kvůli jedné věci. Nelíbilo se jí totiž, že jsem ji omezoval. To omezování z mé strany představovalo to, že jsem nesouhlasil s tím, aby se vídala se svým bývalým partnerem. Ona ale byla toho názoru, že jen zbytečně žárlím.

Cokoliv jsem udělal, to bylo automaticky špatně

Když jsem začal chodit s Terezou, byl jsem z ní nadšený. Tereza byla krásná, měla smysl pro humor a opravdu jsme si rozuměli. Věci se ale změnily poté, co jsme se k sobě po půl roce vztahu nastěhovali.

Tehdy se totiž moje přítelkyně začala vybarvovat. Do našeho vztahu přišly výčitky. Tereza mi vyčítala prakticky cokoliv, co jsem udělal. Ať jsem totiž udělal cokoli, automaticky to bylo podle ní špatně.

Vyčítala mi, že ji omezuji

Největším kamenem úrazu v našem vztahu byla podle Terezy moje přehnaná žárlivost. Nedokázala pochopit, jak mi může vadit, že se čas od času sejde se svým bývalým přítelem. Já zase nedokázal pochopit, jak jí to může připadat normální.

Kdyby na sebe ti dva tu a tam náhodně narazili, nic bych neřekl. Jenže Tereza se netajila tím, že byla se svým bývalým v kontaktu pravidelně a často ho zvala, aby spolu vyrazili někam ven.

Následně mi doma udělala scénu, když jsem si dovolil nesouhlasit. Nakonec to dospělo do fáze, kdy přítelkyně usoudila, že náš vztah nemá budoucnost, sbalila si svoje věci a odešla ode mě. Důvodem našeho rozchodu bylo, že se jí nelíbilo, jak se k ní chovám.

Po nějaké době přišla s prosíkem

Z našeho rozchodu jsem byl nešťastný, Terezu jsem měl rád, ačkoliv samozřejmě byly věci, které mi na ní vadily. Po nějaké době jsem se ale z rozchodu oklepal a rozhodl se, že je na čase jít dál. Zrovna ve chvíli, kdy jsem za vztahem s Terezou chtěl udělat tlustou čáru, se mi opět objevila v životě.

Přišla za mnou s prosíkem. Omlouvala se, prý si uvědomila, že jsem měl celou dobu pravdu. Prosila mě, abych dal našemu vztahu ještě jednu šanci. A já to udělal. Ne ale proto, že bych chtěl Terezu mermomocí zpátky, ale proto, abych jí vše mohl vrátit i s úroky.

Dal jsem jí ochutnat její vlastní medicínu

K Tereze už jsem dávno necítil to, co jsem cítil před časem. To mi umožnilo se jí pomstít. Předstíral jsem, že my dva opět tvoříme pár. Přitom jsem měl celou dobu v plánu dát Tereze ochutnat její vlastní medicínu.

Začal jsem jí dělat to samé, co ona dělala mně. Schválně jsem si psal se svou bývalou přítelkyní, se kterou jsem chodil ještě před Terezou. Několikrát jsme si spolu vyrazili ven a já se domů vrátil až pozdě v noci. Tereze se to samozřejmě ani v nejmenším nelíbilo. Nedocházelo jí, že přesně tohle dělala ona mně.

Nakonec jsem se s ní rozešel. Jako důvod jsem uvedl, že se mi nelíbí, jak se ke mně chová a že mě tak šíleně omezuje. Teprve tehdy, když jsem jí sbalil věci a v podstatě ji vystrčil za dveře svého bytu, jí asi došlo, jakou jsem jí dal lekci.

Autor: Natálie Kabourková

Související články