Herečka ze seriálu Ordinace v Růžové zahradě slaví 65 let

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Vlasta Zehrova

Zdroj: Profimedia

Zahrála si v Ordinaci v Růžové zahradě, Četnických humoreskách, Náměstíčku či Šípkové Růžence. Řeč není o nikom jiném než o slavné české herečce Vlastě Žehrové, která se svými výkony zapsala do povědomí tisícovek českých diváků.

Kromě herectví se umělkyně věnuje také dabingu. Vystudovala konzervatoř a už od mladého věku měla jasno v tom, kam budou její kroky směřovat. Právě díky tomu je teď mezi diváky známá a oblíbená.

I když sama herečka uznala, že nějaký čas uvažovala také o hudební kariéře, nakonec si to rozmyslela. Jako mladá hrála na klavír a věnovala se gymnastice. Poté, co si zlomila ruku, ale s obojím víceméně skončila.

Tichá v Ordinaci, hlasitá na place

Herečka se v posledních letech proslavila nejvíce jako otravná tchyně Marta Tichá ze seriálu Ordinace v Růžové zahradě. Tady si ji diváci pamatují sice jako trochu iritující charakter, na druhou stranu nikdy nezklame humorem a hláškami.

Ačkoli v Ordinaci jí tvůrci seriálu přišili příjmení Tichá, jinak musí herečka poměrně často na place právě svůj hlas projevit. Dabuje totiž celou řadu seriálových a filmových postav.

K herečkám, kterým propůjčuje hlas nejčastěji, se řadí například Sophia Loren nebo Annette Bening. Přestože je dnes slavná i v televizi, její hlavní doménou je stále divadlo, kterému se i ve svém věku věnuje naplno.

10. května roku 2021 oslavila Vlasta Žehrová své již 65. narozeniny. Její věk by ale tipoval málokdo. Stále vitální a energetická žena má před sebou jistě ještě desítky rolí, ve kterých pobaví diváky.

Kromě práce se věnuje Vlasta své rodině. Ve svých 39 letech porodila syna. Ten je dnes již dospělý a věnuje se politologii. Vlastu ale příliš nemrzí, že nešel v jejích stopách. Podle ní je hlavní, aby byl šťastný.

Miluje zahrádku a plavání

S manželem si herečka pořídila domek kousek za Prahou, je tedy jasné, že o zábavu má postaráno. Takové stavení totiž vyžaduje spoustu péče a energie. Vlasta ale tvrdí, že jí to vůbec nevadí.

Naopak si před domkem zařídila krásnou zahrádku, o kterou se v hezkých dnech stará. Pěstuje si vlastní zeleninu a bylinky, květiny jsou pro ni tím, co jí zvedá náladu, a po hereckém výkonu si vždy ráda odpočine na pěkném dvorku.

Kromě zahrádky baví herečku synchronizované plavání, francouzština a swing. Zájmů má nespočet, a rozhodně se tak nenudí. Mnozí lidé v jejím věku by si z ní měli vzít příklad.

Kromě toho všeho se Vlasta Žehrová dodnes věnuje i pedagogice, pomáhá mladým hercům se základy v divadle a dostává nabídky na seriálové i menší filmové role. I když je vytížená, užívá si života naplno.

Pokud patříte k fanouškům této skvělé české herečky a dabérky, nezapomeňte její kariéru sledovat. Kdo ví, v jakém českém seriálu se objeví Vlasta Žehrová příště?

Autor: Shani Maiová

Související články