Helena (42): Maminka vyhodila statisíce oknem. Dejte si pozor, ať se vám to také nestane

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Zena zoufala matka

Zdroj: Shutterstock

Helenina maminka se ocitla ve velmi nepříjemné situaci. Její dcera na to přišla až v okamžiku, kdy bylo příliš pozdě. Velmi lituje toho, že své mamince nedokázala pomoci dříve a zasáhnout, když to ještě šlo.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

O příběhu své maminky se Helena podělila v e-mailu. Napsala, co se jí přihodilo a jak se zoufalá upnula na člověka, který jí sliboval pomoc. Jeho úmysly ale byly od samého začátku nečestné.

Pořád si na něco stěžovala

Helena svoji maminku miluje, ale hned v úvodu svého e-mailu napsala, že si poslední dobou pořád něco vymýšlela. Ačkoli by jí nerada křivdila, měla pocit, že si spoustu věcí přikrášlovala, nebo naopak zhoršovala.

„Nebylo dne, kdy bych od ní neměla telefonát, že ji bolí tady nebo tady,“ vysvětluje Helena. „Pořád se pozorovala a vždycky na sobě objevila divný flíček, bouličku nebo něco neobvyklého,“ píše.

Měla jsem ji více poslouchat

„Přiznám se, že kolikrát už jsem maminku v telefonu ani pořádně nevnímala,“ píše Helena otevřeně. „Už mě nebavilo, jak si pořád vymýšlí nějaké zdravotní problémy,“ dozvídáme se.

Helena věděla, že její maminka už má věk na to, aby ji sužovaly nějaké zdravotní komplikace. Byla ale přesvědčená, že mnoho svých problémů zbytečně zveličovala.

Nyní už ví, že ji přece jen měla více poslouchat nebo se snažit jí pomoci. Kdyby nebrala její stěžování na lehkou váhu, nestalo by se to.

O ničem z toho jsem neměla ani tušení

Helena nedávala pozor, když jí maminka básnila o člověku, který jí nabídl pomoc. Teď toho velmi lituje, protože mohla podvodníka odhalit včas.

„Nevím, proč jsem to pustila jedním uchem tam a druhým ven,“ přiznává a dodává, že to byla chyba. Maminka si podle všeho vyhledala rádoby odborníka, který jí slíbil pomoc. Měl ji zbavit zdravotních problémů.

Helena o tom neměla tušení. Maminku nevnímala a ta se poté přestala svěřovat. Až jednoho dne, kdy se před dcerou prořekla.

Měla jsem hrozný vztek

„Když mi maminka řekla, že chodí k muži, který jí pomáhá od jejích problémů, nejdříve jsem si myslela, že mluví o nějakém lékaři,“ pokračuje Helena. „Jenže pak mi řekla podrobnosti a mně došlo, že je to celé jinak,“ píše.

Helenina maminka oslovila muže, který žádným lékařem ani odborníkem nebyl. Byl to podvodník, který z ní tahal peníze. Nemalé částky za obyčejné krémy a placebo tabletky. Když na to Helena přišla, bylo už pozdě.

„Vrazila do toho chlapa všechny úspory,“ zoufá si nešťastná dcera. „Maminka si šetřila dlouhé roky a nyní všechny peníze nasypala do kapes toho šarlatána. Když jsem se ho snažila vyhledat, nenašla jsem ho. A policie dopadla zrovna tak – neřekl jí pravé jméno, jak jinak,“ zlobí se Helena. Nyní se snaží podvodníka najít a najít i další postižené, aby na něho mohli společně podat trestní oznámení.

Autor: Karolína Nezbedová

Související články