Harry a Meghan se rozhodli žít svobodně a po svém. Návrat ke královským povinnostem se nekoná

od Nikola Jaroschová
   1 minuta čtení
Harry a Meghan

Zdroj: Profimedia

Oslovení „královská výsosti“ už ani Harry ani Meghan neuslyší. Rozhodli se, že se ke královské rodině ani ke královským povinnostem nevrátí. S tím souvisí i vrácení čestné vojenské hodnosti a královských patronátů, které budou přiděleny dalším členům rodiny.

Je to příběh jak z romantického filmu. Tento pár se rozhodl opustit role předních členů královského dvora a žít nezávislý život již loni v lednu a dva měsíce na to přestal vykonávat povinnosti monarchů. Po roce se měl rozhodnout, zda to bude natrvalo.

Rodinná láska zůstává nedotčená

Buckinghamský palác informoval o jejich konečném rozhodnutí, že se do svých původních rolí v královské rodině nevrátí a zůstanou nezávislými občany Spojeného království.

Zprávu doplnil o informaci, že ačkoliv jsou všichni zarmouceni rozhodnutím, které vévoda a vévodkyně ze Sussexu učinili, zůstávají milovanými členy rodiny.

Harry, který je vnukem královny Alžběty II., je šestý v pořadí v následnictví na britský trůn. Toho se však rozhodl vzdát pro svobodu a nezávislost.

S odchodem přicházejí ztráty

Tímto rozhodnutím přišli o kancelář v hlavním sídle královny a přestali pobírat peníze britských daňových poplatníků. Ty však tvořily pouze pět procent jejich životních nákladů.

Co se týká finanční stránky, vrátili také státní pokladně peníze, které utratili za renovaci své britského sídla Frogmore Cottage v hrabství Berkshire poblíž windsorského hradu a které činily v přepočtu přes sedmdesát milionů korun. Za pronájem nemovitosti budou platit komerční nájem.

Co teď budou dělat

Ačkoliv se o jejich rozhodnutí oficiálně rozhodlo až nyní, jejich návrat byl nepravděpodobný už dřív.

Jedním z důvodů bylo uzavření lukrativní dohody s americkou internetovou televizí Netflix. Pro tu bude pár tvořit dokumentární filmy a seriály a celovečerní filmy či pořady pro děti.

Od Království až za sedmero hor

Celá rodina žije v Kalifornii a koncem minulého týdne pár oznámil, že k jejich synovi Archiemovi přibude další potomek.

Autor: Klára Kovalčíková

Související články