Gabriela (42): Nikdy bych nevěřila, že to budu muset udělat. Odmítám ale odejít z boje se složenýma rukama

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Zena nebude cekat

Zdroj: Shutterstock

Moje sestra se před dvěma lety rozváděla. Nebylo to tehdy pěkné období, dozvěděla se totiž o milence svého manžela. Tenkrát jsem nedokázala pochopit, že se ho nechce vzdát. Odjakživa jsem totiž nevěru odsuzovala a byla jsem přesvědčená, že já bych nic takového odpustit nedokázala.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Jak už to tak ale bývá, osud dokáže zamíchat kartami tak, jak bychom to nečekali. Zatímco ještě před dvěma lety jsem kroutila hlavou nad chováním své sestry, nyní jsem se dostala do velmi podobné situace. A co je na tom ze všeho nejhorší? Že se chovám úplně stejně, jako se před dvěma lety chovala moje sestra.

Přišla mi zpráva z cizího čísla

Jednoho dne mi do práce přišla zpráva na mobilní telefon. Někdo mi z neznámého čísla psal, že má poměr s mým manželem. V první chvíli jsem se tomu zasmála. Dokonce jsem zprávu ukázala i kolegyni a se slovy, že se asi někdo ošklivě spletl, jsme se nad tou zprávou obě dvě pobavily.

V ten moment mi ani v nejmenším nedošlo, že ta zpráva nebyl omyl, ale že někdo tuhle informaci cíleně mířil přímo na mě. Že mi někdo napsal schválně, jsem se dozvěděla asi dva dny poté.

Na ten pohled nikdy nezapomenu

Vracela jsem se domů z práce a měla namířeno do obchodu, kde jsem chtěla nakoupit něco k večeři. Během přecházení ulice jsem měla pocit, že jsem zahlédla svého muže. Vzápětí jsem to ale zavrhla. Můj manžel to být nemohl, protože onen muž, kterého jsem si na ulici všimla, kráčel ruku v ruce s nějakou mladou slečnou.

Jen o několik vteřin později jsem se ale přesvědčila, jak moc jsem naivní. Opravdu to byl můj manžel a opravdu kráčel po ulici ve městě ruku v ruce s nějakou ženskou. Na ten pohled nikdy nezapomenu.

Připomnělo mi to moji sestru

Tak i mě potkala nevěra. Okamžitě mi to připomnělo moji sestru, která to samé řešila před dvěma lety. Tehdy přišla na nevěru svého manžela a rozhodla se, že se o něj s milenkou doslova popere. Tehdy jsem nechápala, že jí za to ten chlap stojí. Vždyť ji přece podváděl a ona si ho chtěla udržet?

Teď to vypadalo, že jsem se ocitla ve stejné situaci, a najednou jsem svoji sestru chápala. I já odmítla odejít z boje se složenými rukama.

Stojím proti podstatně mladší ženě

O nevěře svého manžela vím teprve krátce, přesto jsem ale odhodlaná, že ho získám pro sebe a nedám mladé milence šanci, aby ho ukořistila. Manželovi jsem neřekla, že vím o jeho poměru. Beru to jako svoji výhodu.

Nikdy by mě nenapadlo, že to budu muset udělat, ale chovám se úplně stejně jako moje sestra, která před dvěma lety bojovala o svého muže. Já, která nevěru odjakživa odsuzovala a byla si jistá, že by něco takového neodpustila.

Nyní se snažím manželovi zalíbit, jak jen to jde. Dávám mu to, o čem jsem přesvědčená, že mu chybělo, a proto si našel milenku. Věřím tomu, že ho tím přetáhnu na svoji stranu. Co je totiž krátkodobý románek oproti několikaletému manželství? V tomhle mám oproti své sokyni jasně navrch.

Autor: Karolína Nezbedová

Související články