Filip (50): Manželka se rozhodla, že mi zakáže jediný koníček. Já ale přišel na to, jak nad ní vyzrát

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Muz spookojeny

Zdroj: Shutterstock

Ani trochu se mi nelíbilo, když mi manželka začala vyčítat, že trávím příliš mnoho času s kamarády v hospodě. Já to viděl úplně jinak. Na pivo jsem si společně s přáteli zašel maximálně dvakrát do týdne. Ona z toho ale udělala závislost a rozhodla se, že mi to zakáže.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Nejdříve jsem se kvůli tomu s ní zkusil pohádat. Hádky ale nikdy nebyly mojí silnou stránkou, zpravidla jsem ve sporech s manželkou prohrál. A v tomto případě tomu bohužel nebylo jinak.

Usmyslela si, že to přeháním s pitím

Je pravda, že manželka nikdy nebyla nadšená, když jsem se s kamarády vydával do hospody. Ačkoli jsme chodili jen párkrát do týdne, musím na sebe prasknout, že jsem se domů zpravidla vracel silně posilněn alkoholem.

Nedělal jsem zle nebo třeba nějaké scény, jako to někteří umí. Žena ale odjakživa nesnášela výpar alkoholu, který se dle jejího názoru vždycky přes noc usadil v naší ložnici. Proto si usmyslela, že to s pitím přeháním, a přišla s radikálním řešením.

Zakázala mi můj jediný koníček

Nikdy jsem nebyl ten typ muže, který by pořád musel něco dělat. Nejvíce mi vyhovovalo, když jsem si mohl po práci hodit nohy na stůl a dívat se na něco v televizi. Nelákal mě sport ani kutilství.

Mým jediným koníčkem byly večery strávené s kamarády v hospodě. Jednou či dvakrát během týdne jsme se sešli v naší oblíbené hospůdce, kde jsme si dali pár piv a vždycky jsme si dobře popovídali. Domů jsem se vracel k dobré náladě.

Jenže teď to došlo do bodu, kdy mi žena tenhle můj jediný koníček zakázala. Nedokázal jsem hádku vyhrát a dopadlo to tak, že jsem měl zákaz chodit s kamarády na pivko. Nevěděl jsem, co si počnu. Pak mě ale něco napadlo.

Vymyslel jsem způsob, jak nad manželkou vyzrát

Abych se prý tolik nenudil, začala mě žena zaměstnávat. Vymyslela si, že je potřeba vymalovat, jindy zase vyměnit koberec v obýváku. Zkratka pořád hledala něco, čím by vyplnila můj volný čas. Rychle mi tím začala lézt na nervy.

Vymyslel jsem plán, jak nad manželkou vyzrát. I ona totiž měla své koníčky, například si ráda četla nebo se dívala na seriály v televizi, které jsem já nemohl vystát. A právě to byla moje spása.

Začal jsem být své ženě na obtíž. Když si chtěla číst, schválně jsem si chtěl povídat. Když jí zrovna běžel oblíbený seriál v televizi, díval jsem se s ní a neustále se ptal, kdo je ta či ona postava. Bylo na ní vidět, že jí to není ani trochu příjemné.

Dosáhl jsem svého

Ačkoli se manželka nějakou dobu snažila, nakonec to nevydržela a byla to ona, kdo mě sám od sebe poslal za kamarády do hospody. Bral jsem to jako svoje vítězství.

Odůvodnila to tím, že chce mít taky čas jen sama pro sebe a já jí doma překážím. Bylo mi jedno, jak si to sama před sebou odůvodní, pro mě bylo důležité, že jsem dosáhl svého. Nyní už opět můžu dvakrát do týdne s kamarády na pivo. A když třeba manželce večer běží nějaký zajímavý film, dovolí mi to i vícekrát.

Autor: Natálie Kabourková

Související články