Dominika Gottová chce napadnout dědické vypořádání po otci. Už předtím od něj dostala 6 milionů

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Dominika Gottova

Zdroj: Profimedia

Příznivcům Karla Gotta musí být stydno, když je památka tak mimořádného člověka, jakým Karel Gott byl, po jeho smrti vláčena v médiích hlavně v souvislosti s tahanicemi o peníze, které po sobě zanechal.

Ač bylo dědictví vyřešeno dávno před tím, než Karel Gott zemřel, nejspíš mnoho lidí napadlo, že jedna z jeho dcer bude zkoušet ještě roky žít ze jména, které nosí, a možná se bude snažit si z tučného koláče z dědictví ukrojit víc než to malé sousto, které dostala.

Možná to ani není úplně z její hlavy a někdo, kdo si myslí, že si zaslouží z mistrovy slávy také podíl, ji k tomu jen nasměroval.

Dvě strany mince

Na jedné straně Dominika Gottová určitě najde své příznivce, protože bohatství, které spadlo Ivaně Gottové do klína, není malé. A závistivé české dušičky jsou vždy připravené zasáhnout, když dostanou příležitost. Kdyby k takové soudní kauze došlo, pár lidí se bude chtít zviditelnit a podělit se o svůj názor, byť nikoho nezajímá.

Na straně druhé ať už Ivana Gottová šla do vztahu s Karlem z jakéhokoliv důvodu, na sklonku života se o něj poctivě starala, a nikdo se tedy nemůže divit, že si i po jeho smrti chce pro sebe a pro své dcery udržet svůj životní standard, na který je zvyklá.

Má nezbedná dcera Dominika šanci u soudu uspět?

Možnost žaloby

Karel Gott měl určitě kvalitní právní pomoc a všechny majetkové věci stihl za svého života vyřešit tak, jak mu to v ten okamžik připadalo spravedlivé. O jeho duševním zdraví není pochyb, to každý viděl v dokumentu, který na sklonku života natočil.

Na jakém základu by tedy žaloba mohla stát? Dominika tvrdí, že v době podpisu dědického vypořádání byla pod vlivem antidepresiv, a proto podepsala dokumenty, aniž by dokázala posoudit, zda s obsahem souhlasí.

Údajně má velkou šanci získat lékařské potvrzení, že v ten okamžik nebyla schopná situaci reálně zhodnotit. A na tom by chtěla postavit zpochybnění dědického vypořádání.

Karel Gott ale určitě věděl, co se řeší a co podepisuje, a pokud o svém majetku rozhodl tímto způsobem, určitě pro to měl své důvody.

Kdo je bez chyb

Dominika Gottová by tak spíše měla velebit památku svého otce, pokud v sobě má tak silné citové vazby, jak prezentuje.

Nakonec 6 milionů korun, které z dědictví dostala, není tak málo. Spořivý člověk by z toho pár let vyžil anebo si udělal rezervu na stáří. Je to suma, o níž se většině lidí v dědickém řízení ani nesní.

Navíc tím, že dovolí svému manželovi Timu Tolkkimu pracovat na knize, která má údajně jejího otce kompromitovat, přinést na světlo dávná tajemství a křivdy, si tak trochu milující dcera odporuje. Tak vidí tu lásku, o které vypráví v písni, která se objevila na internetu?

Zdroj: zeny.iprima.cz, youtube.com
Autor: Lída Kropáčková

Související články