Dita (30): Manželovi rodiče po mně chtějí nevídanou věc. Jejich požadavek je mi hodně proti srsti

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Zena rodice

Zdroj: Shutterstock

Dita se nemůže smířit s požadavkem rodičů jejího manžela Filipa. Je za něho provdaná už dva roky, vzali se po tříleté známosti. I po pěti letech, kdy patří do rodiny, po ní jeho rodiče žádají něco nevídaného. A Dita se přes to nemůže přenést.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

O svém trápení se rozepsala do e-mailu. Kromě kamarádky Lucie totiž u druhých nenachází pochopení. Dokonce ani u svého manžela, který se rodičům nedokáže postavit.

Asi jsou ze staré školy

Když Filip svoji tehdy novou přítelkyni Ditu po dvouměsíční známosti představil svým rodičům, snažila se Dita udělat ten nejlepší dojem. Filipa milovala a bylo pro ni důležité, aby na jeho rodiče správně zapůsobila.

Už při prvním setkání si Dita všimla zvyklostí, které jeho rodiče zastávali. Jako první ji napadlo, že jsou asi ze staré školy. Filip byl jejich nejmladší dítě, byli to již manželé v letech. Tak možná proto ty pro Ditu lehce zvláštní návyky.

Respektovala jsem jejich přání

„Rodiče vyžadovali, abych jim vykala, a já to respektovala,“ píše Dita ve svém e-mailu. „Brala jsem to tak, že mě chtějí poznat a ujistit se, že jsem pro jejich benjamínka dost dobrá,“ uvažuje.

Proto rodičům při každém setkání vykala. Po nějaké době ji ale jejich přístup začal mrzet, zejména proto, že její rodiče vykání po Filipovi nechtěli. Ba naopak, hned si ho zamilovali a přijali ho do rodiny, aniž by dvojice vůbec uvažovala o společné budoucnosti.

Ani po svatbě mě nechtějí přijmout mezi sebe

Dita se před dvěma lety vdala. Tak trochu doufala, že po svatbě už ji manželovi rodiče nebudou nutit do vykání. Jenže se přepočítala.

„Myslela jsem si, že po svatbě ten požadavek na vykání skončí, ale nestalo se to,“ svěřuje se Dita. „Nadále jim musím vykat a přiznám se, že je mi to dost proti srsti. Jsme přece rodina, to jim vážně pořád musím říkat dobrý den?“ píše.

Zastání nemám ani u manžela

„Situaci jsem se snažila řešit s manželem, kterému jsem se svěřila, jak mě to trápí,“ pokračuje Dita. Dodává ale, že zastání se z jeho strany nedočkala.

Filip nad tím mávl rukou, a ještě svoji manželku pokáral, že řeší hlouposti. Dle jeho názoru přece o nic nejde a nezáleží na tom, jestli rodičům vyká, nebo tyká. Dita to ale vnímá jinak.

Asi se to nezmění

Situaci Dita řešila i s kamarádkou Luckou, která ji jako jediná dokázala pochopit. Sama to samé řešila u rodičů nyní již bývalého partnera a dobře ví, že je to nepříjemné. Jenže Ditinu situaci to bohužel neřeší.

„Připadám si, že mě nepřijali mezi sebe, jsem u nich stále jako u cizích a to neustálé vykání tomu nepomáhá,“ zoufá si Dita. Bojí se, že se situace nezmění.

Autor: Karolína Nezbedová

Související články