„Ďábel nosí Pradu“ slaví výročí stejně jako ďábel, který Pradu nosí

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Dabel nosi Pradu

Zdroj: Profimedia

Úžasný film Ďábel nosí Pradu z prostředí světového módního časopisu, který vypráví o přísné šéfredaktorce a její mladé nezkušené asistentce, si získal srdce mnohých diváků. A tento měsíc je to právě 15 let od premiéry tohoto filmu. Před pár dny navíc oslavila narozeniny i představitelka jedné z hlavních rolí Meryl Streep. Jaká fakta o filmu a o jeho natáčení jste ještě neslyšeli?

Film Ďábel nosí Pradu je inspirovaný skutečným nejvýznamnějším módním časopisem Vogue a jeho šéfredaktorkou Annou Wintour. Jí inspirovanou postavu šéfredaktorky ve filmu ztvárnila úžasná Merly Streep, která v úterý oslavila své dvaasedmdesáté narozeniny.

Herečce se naprosto perfektně podařilo předvést přísný a arogantní charakter úspěšné ženy, která má možná nejsilnější vliv na módní průmysl po celé zemi. Tohle jste ale o filmu nejspíš nevěděli.

Anne Hathaway nebyla první volbou

Režisér David Frankel si pro roli mladé asistentky přál herečku Rachel McAdams. Nabídku jí poslal téměř třikrát a ta ho třikrát odmítla.

Anne Hathaway byla až osmou volbou. O roli sama moc stála, ale tvůrci si nebyli jistí, zda je na tuto roli a na tento film dost populární.

Meryl se s rolí těžko sžívala

Přestože byl herecký výkon Meryl Streep coby Mirandy Priestly dechberoucí, ona měla problém se s ní sžít. Během natáčení měla veliké deprese, protože jí dělalo veliký problém být tak příšerně nepříjemná a zlá.

„Nevěřím, že takhle lidé v módní branži opravdu fungují, pro mě by to bylo nemožné. Myslím, že tam musí být i dobří lidé,“ svěřila se herečka magazínu T: The New York Times Style Magazine.

Miranda měla vypadat víc jako Anna

Kostýmní designérka měla představu, že postava Mirandy se bude více blížit vzhledu samotné Anny Wintour. Především chtěla, aby měla hnědo šedé vlasy na mikádo.

Meryl se však víc líbila představa bílé vlnité hřívy. Stačilo, aby před producenty zahrála kousek jako Miranda, a o vlasech si mohla rozhodnout sama.

Proč se ve filmu neobjevily ikony módního průmyslu?

Ke spolupráci bylo osloveno několik supermodelek, návrhářů a ikon z módního průmyslu. Ti se však až příliš báli Anny Wintour a jejího nesouhlasu. Přece jen má v tomto světě skutečně velký vliv.

Jediní, kdo se na natáčení podíleli, byl návrhář Valentino Garavani a supermodelka Gisele Bündchen, která ale řekla, že nebude hrát modelku. A tak se ve filmu ukázala jako Mirandina třetí asistentka.

Kancelář podle Anny Wintour

V naději, aby film působil autenticky, se tvůrci pokusili proniknout do kanceláří samotné Anny Wintour. Podařilo se jim tam vplížit a kancelář přetvořili tak dokonale, že Anna prý nechala ihned po premiéře svou kancelář přemalovat.

Prada se ďábla nebojí

Jak už bylo řečeno, nikdo z řad návrhářů se nechtěl na natáčení podílet, protože si proti sobě šéfredaktorku nechtěli poštvat.

Až kancelář značky Prada vyhradila část šatníku pro film a sdělila, že se Annina vlivu nebojí. Sama Anna se zúčastnila premiéry se svojí dcerou a obě byly oblečené v Pradě.

Autor: Klára Kovalčíková

Související články