Celebrity a jejich kabelky: Známe tajemství nejlepších značek

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
kabelka lady dior

Zdroj: Shutterstock

Celebrity musí vypadat dobře vždy a všude. A jedním z hlavních módních doplňků v dnešní době je pro ženy kabelka. Důkazem toho je nejen velké množství značek, které ve světě vzniká, ale i několik příběhů, které dokonce za jednotlivými kabelkami stojí.

S jakou značkou vyrazí nejraději do společnosti herečka Sarah Jessica Parker? A jaký příběh se skrývá za kabelkou herečky a zpěvačky Jane Birkin? Možná vás nepřekvapí, že mnohé celebrity za tyto módní doplňky utratí i desítky tisíc ročně.

Minimálně jednu luxusní kabelku má doma každá slavnější žena, podle statistik je to ale daleko více. Pro slavné by totiž byla ostuda objevit se na dvou velkých akcích se stejným kouskem nebo se špatně sladěnými šaty s kabelkou.

Potřebovala zavazadlo do letadla

Zpěvačka a herečka Jane Birkin kabelky doslova miluje. Jenže když jednou cestovala letadlem, narazila na problém. Její příruční zavazadlo totiž bylo příliš veliké. Ona si proto postěžovala osobně přímo výrobci kabelek značky Hermès.

Majitel firmy neváhal a ihned zařídil, aby byla pro umělkyni vyrobena kabelka, kterou by mohla v tomto ohledu využívat. A právě tak vznikla legendární kabelka Birkin. Pořizovací cena kabelek od firmy Hermès se pohybuje v rozmezí od 600 000 do 3 000 000 korun.

Kabelka pojmenovaná po bagetě

Kabelka Baguette se proslavila především v seriálu Sex ve městě, kde ji nosila jedna z hlavních postav Carrie Bradshaw. Tu si zahrála herečka Sarah Jessica Parker. Brzy se stal módní kousek něčím, co chtěly mnohé ženy.

Kabelka s krátkým uchem se nosí přes rameno a umístěná je ihned v podpaží. Podobně se dříve nosily francouzské bagety, podle toho si také získal doplněk své jméno. Málokdo si ji ale může dovolit, dá se totiž sehnat v přepočtu zhruba za 800 000 korun.

Původně šlo o brašnu na sedadlo

Herečka Grace Kelly měla u sebe kabelku ve chvíli, kdy se v roce 1995 na natáčení filmu Chyťte zloděje poznala se svou budoucí láskou. Módní doplněk se pro ni stal něčím, co se jen tak nedá něčím nahradit.

Výroba kabelky, která měla původně sloužit jen jako brašna na sedadlo automobilu, zabere podle všeho až 25 hodin v kuse. Takže si na tento doplněk značky Hermès musí většina celebrit zkrátka počkat.

Kabelka princezny Diany

Říká se jí Lady Dior. Proslavila se především díky princezně Dianě, která ji v roce 1995 dostala jako dárek od první dámy Francie. Princezna si ji okamžitě zamilovala a pořídila si ji ve všech barvách, aby jí seděla k jakémukoli outfitu.

Její pořizovací cena se vyšplhala zhruba na 80 000 korun. To není ve srovnání s ostatními kabelkami tak moc, pokud jich ale chcete mít doma tolik, co původní majitelka, nejspíš se pořádně plácnete přes kapsu.

Psaníčko roku 2019

Kabelku od značky Bottega Veneta si pořídíte v přepočtu za 50 000 korun. Malé psaníčko se v roce 2019 stalo velkým hitem. Jde o oversized módní doplněk, který je vyrobený z pravé telecí kůže.

Pokud byste si některou z výše zmíněných kabelek chtěli pořídit, rozhodně si budete muset připravit trochu větší finanční obnos. Na druhou stranu, kdo by doma nechtěl mít nějakou tu kabelku, kterou někdy nosily i slavné celebrity?

Autor: Shani Maiová

Související články