Artur ven, Aňa dovnitř: Artur Štaidl se stěhuje ke své přítelkyni, jeho místo v domě zaplní otcova jediná manželka

od Soňa Jiroutová
   2 minuty čtení
artur staidl

Zdroj: Nextfoto

Artur Štaidl a akce „škatulata, hejbejte se“. Takto by se dalo nazvat to, co se právě odehrává v činžovním domě blízko porodnice. Nebo také Artur ven, Aňa dovnitř.

Byl tomu rok, co Ladislav Štaidl podlehl onemocnění covid-19. Zpráva o jeho smrti zasáhla mnohé, zejména pak jeho nejbližší.

Artur Štaidl ukázal přítelkyni

S Arturem se život úplně nemazlí a i přes svůj nízký věk zažil to, co mnozí nezažijí za celý život. Být synem slavných rodičů není rozhodně procházka růžovým sadem. Není tedy divu, že si své soukromí chrání.

Oproti jiným známým osobnostem je jeho instagramový účet soukromý, což svědčí o tom, že si nechce pouštět do svého života cizí lidi.

Z Artura však i přes nepřízeň osudu vyrostl sebevědomý mladý muž. Na premiéru dokumentárního filmu Karel vzal svou přítelkyni Simonu, která mu po smrti otce byla největší oporou.

A právě Simona je podle deníku Blesk důvodem, proč nyní probíhá velké stěhování.

Jedno osamostatnění a jeden návrat

Zatímco Artur se osamostatňuje a stěhuje se do garsonky ke své přítelkyni, do činžovní domu se vrací Aňa. Je to jediná žena v životě Ladislava Štaidla, kterou si vzal za manželku.

V domě bydlí její dcera Karolína a nejstarší syn Jiří, kteří mají oba děti. Toto stěhování tedy Aňa považuje za logický krok a těší se, že se bude moci starat o vnoučata. Aňa je vystudovaná právnička a má velký smysl pro humor, což mají její vnoučata ráda. Třetí syn pro svou rodinu staví dům, a tedy zde nebydlí.

A kdo vlastně je Aňa Štaidlová? Za svobodna se jmenovala Pleskotová a její otec byl předsedou Československého olympijského výboru. V roce 1968 podepsal za Československo Deklaraci lidských práv. A kdo ani teď stále neví, tak jeho poslední funkce byla ředitel Čedoku.

Ladislav Štaidl se seznámil s Aňou v době, kdy dělala fotomodelku. V době jejich svatby již čekala syna Jiřího. Manželství však nebylo bezchybné a velkou roli na této skutečnosti měla další žena v životě Štaidla – Iveta Bartošová. V tomto trojúhelníku žili 13 let, kdy v roce 2001 došla jeho manželce rpělivost a podala žádost o rozvod.

Zdroj: Blesk

Autor: Soňa Jiroutová

Související články