Anežka (34): Vystavila jsem manžela životní zkoušce. On bohužel podlehl a já se s ním teď rozvádím

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Zena zkouska

Zdroj: Shutterstock

Dlouhé měsíce se snažila na svého muže znovu zapůsobit. Po pěti letech manželství se najednou začal chovat odtažitě a ona měla pocit, že ho nepřitahuje. Ačkoli jí tvrdil opak, spal s ní jen minimálně, a kdykoli mohl, zůstával raději doma, než aby ji doprovodil do společnosti. Vystavila ho proto zkoušce.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

„Asi půl roku jsem dělala všechno. Oblékala jsem se svůdně, dělala jsem mu pomyšlení nejen v posteli, ale i obecně v životě. Přesto mi přišlo, že je najednou odtažitý. Choval se jinak, jako kdyby mě už nemiloval,“ popisuje Anežka.

„Bylo mi to líto, ale ať jsem dělala cokoli, bylo to málo. Když jsem se ho na to ptala, odpovídal jenom, že je všechno v pořádku. A já jsem se proto rozhodla, že vyzkouším něco, co nebylo úplně morální, ale pomohlo mi to s rozhodováním.“

Pomohla mi kolegyně z práce

Na svůj plán potřebovala Anežka pomoc od nějaké ženy, která by podle ní mohla na jejího muže zapůsobit. Když se s plánem svěřila kolegyni v práci, nejprve ji považovala za blázna.

„Nechtěla s tím mít nic společného. Myslela si, že je to šílenost a že bych si to měla s mužem raději vyříkat. Přesvědčila jsem ji, že to jsem už zkoušela, a ona nakonec souhlasila s tím, že do toho se mnou půjde.“

Anežka řekla svému manželovi, že pojede na víkend k rodině. Když odjela, popsala své kolegyni, kde její muž obvykle ve svém volnu sedává v parku. Ona si k němu přisedla a začala s ním nezávazně komunikovat.

Od nezávazné komunikace se časem přesunula k peprnější. Nenápadně začala s Anežčiným manželem flirtovat, a nakonec se ho zeptala, co dělá večer. On na to překvapivě odpověděl, že má volný byt.

„Ženě, kterou nikdy předtím neviděl, dal svou adresu. A ona mi ihned zavolala, jak celá situace dopadla. Měla se s ním sejít večer u nás doma. On ale určitě nečekal, že dorazíme spolu.“

Ani se nesnažil zapírat

Když Anežka s kolegyní dorazily a její muž jim otevřel, ona ihned pochopila, že vzal celou situaci vážně. Vzal si tu nejhezčí košili, co doma měl, a dokonce se učesal, což pro ni neudělal už roky.

„Díval se na mě sice překvapeně, pak ale prohlásil, že tohle asi nemá cenu vysvětlovat. Odpověděla jsem, že opravdu nemá. Chvíli jsme mlčeli a on pak řekl, že bychom si to měli jít vyříkat domů. U toho už kolegyně být nemusela.“

Manžel nakonec Anežce přiznal, že ho už nějakou dobu nepřitahuje. I když se snažil s ní vycházet a být dobrým mužem, nedokázal to. Nikdy nechtěl jinou ženu, ale nechtěl zkrátka ani ji.

Když mu ale jiná žena v parku nabídla milování, neodmítl, protože mu podle jeho slov chybělo. „Netušila jsem, co na to říci. Bylo mi strašně. Doufala jsem, že to je všechno jen zlý sen, bohužel jsem se ani po několika týdnech neprobudila,“ píše čtenářka.

Anežka se s manželem rozvádí. Její kolegyně se jí za to v práci už několikrát omluvila, má prý pocit, že za to může ona. Pravda je ale taková, že naopak pomohla Anežce zjistit pravdu a ukončit vztah, který neměl smysl.

Autor: Shani Maiová

Související články