Využijte formičky na led efektivně. Tyhle tipy vás možná zaskočí, ale rozhodně je budete chtít vyzkoušet

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
formicky na led

Zdroj: Shutterstock

Formičky na led, nebo také takzvaná tvořítka, máme doma snad všichni. I kdyby v lednici nebylo nic jiného, trocha zmrzlé vody v mrazáku se najde vždycky. Napadlo vás ale někdy, že se tyhle udělátka dají využít i na jiné věci než jenom na výrobu ledu?

Jen málokdo má rád v létě teplé limonády, a proto uchováváme v mrazáku led, kterým si můžeme nápoje příjemně zchladit. Jakmile led vyloupeme z formičky, doplníme ji hned dalším, takže není třeba jich mít v lednici pět. A přesto je tam většina z nás má.

Jak využít ty, které vlastně nepotřebujeme mít zrovna naplněné vodou? Existuje celá řada efektivních způsobů. Některé vás možná překvapí, uživatelé na sociálních sítích, kteří se s nimi pochlubili, si je ale nemohou vynachválit.

Mražené ovoce

Už vás nebaví nudné limonády s ledem? Udělejte si originální nápoj, který vám zpříjemní den a kterým fascinujete hosty. Do tvořítek na led nakrájejte jahody, vložte do nich i borůvky a další drobné ovoce.

To pak zalijte vodou a dejte zmrazit. Může jít o ovoce čerstvé i kompotované, v obou případech získáte nejen vynikající chuť, ale také lákavý vzhled nápoje, který bude pro vaše tělo velkým přínosem.

Jahodové pralinky

Kdo by neměl rád čokoládu? A v kombinaci s jahodami je to snad ještě lepší. Pokud jste mlsný jazýček nebo máte doma děti, kterým chcete udělat radost, formičky na led vám pomohou vytvořit dokonalé jahodové pralinky.

Zaplňte formičky rozehřátou čokoládou zhruba do poloviny, pak do ní vmáčkněte jahodu. Celé to dejte do ledničky a počkejte, až čokoláda zatuhne. Doporučujeme tvořítko vyndat z lednice zhruba půl hodiny před podáváním, aby šla čokoláda snadno vyloupnout.

Ledová káva

Někdy má člověk chuť na ledovou kávu, ale je příliš líný na to, aby se s ní dělal. V takové chvíli je rád, když se mu naskytne možnost udělat ji během několika vteřin. Že nevíte, jak na to?

Jednoduše si kávu udělejte do tvořítka na led a to nechte v mrazáku. Kupte si do lednice ochucené mléko, doporučit můžeme například kokosové nebo mandlové, a jakmile vás chytne chuť na ledovou kávu, jednoduše dvě, tři kostičky zmrzlého nápoje v mléce rozmíchejte.

Využití mimo kuchyň

Tvořítka na led mají v kuchyni celou řadu využití. Můžete si do nich kromě kávy a ovoce připravit třeba víno, které pak přihodíte do omáčky nebo na pečené maso či zeleninové pesto. Formičky se ale dají využít i mimo kuchyň.

Pokud máte doma několik párů náušnic, které se vám válí v šuplíku, a vždycky hledáte hodinu dvě stejné, nebo nevíte, jak vytřídit svoje prstýnky, kterých je bezmála dvacet, formičky na led by vám s tímto problémem mohly pomoci.

V neposlední řadě můžete využít tvořítka také jako palety pro malé umělce. Do každého otvoru si děti dají jednu barvu a za pár minut vás překvapí krásným obrázkem. Materiál tvořítek se dobře myje, nemusíte se tak bát, že se zničí.

Možností využití je celá řada a tvořiví lidé jistě najdou i nějaké vlastní. Až se to stane, nezapomeňte se s chytrými nápady podělit na svých sociálních sítích, odkud pochází i většina výše zmíněných příkladů.

Zdroj: dailyburn.com, cleverly.me, thekitchn.com
Autor: Shani Maiová

Související články