Vaření podle receptů z internetu. Poznejte dopředu, zda bude výsledek stát za to

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
recept z internetu

Zdroj: Shutterstock

Internet je zdrojem nekonečného množství zábavy a inspirace, kde můžete najít opravdu cokoli. Online svět je plný návodů a receptů, které máme díky moderním technologiím doslova na dosah ruky. Ne každý recept, o kterém se dočtete na internetu, ale nutně musí fungovat.

Ačkoli je opravdu velmi snadné najít recept prakticky na cokoli, měli bychom i nadále zůstávat obezřetní a dávat si pozor, do čeho se to vlastně chceme pustit. Ne všechny rady dostupné na internetu totiž stojí za to. Logicky se proto nabízí otázka, jak poznat, že recept, který jste našli na internetu, bude fungovat.

Pozor na zdroj

V dnešní době si na internet může přidat kdokoli cokoli. Není se proto čemu divit, že ne všechny rady stojí za zkoušku a některým se nedá věřit.

Podobně se to má i s recepty. I když najdete dobře vypadající recept, můžete se pěkně napálit, pokud si nepohlídáte, jestli je jeho zdroj ověřený.

Je lepší porozhlédnout se třeba na webu, který se zaměřuje na potraviny a na vaření než si vybrat recept na stránkách s podivným názvem, který se soustředí tak nějak od všeho na všechno a na nic ve výsledku pořádně.

Pozorně si přečtěte celý recept

Přelétnout recept jen tak letmo očima není rozumné, pokud se ho plánujete vyzkoušet. Než si nějaký recept uložíte, nebo se do něho hned z fleku pustíte, přečtěte si ho od začátku do konce.

Berte v potaz nejen suroviny, protože ne všechny musí být nutně k sehnání, ale pozornost věnujte také úplnosti receptu.

Častokrát se stává, že v receptu sice máte zmíněnou nějakou surovinu, ale následně už není napsáno, co s ní vlastně máte udělat. K čemu je vám potom takový recept?

Podívejte se na komentáře

Stejně jako dneska může každý přidat na internet v podstatě cokoli, může také každý z nás přidat k nějakému článku svůj komentář.

A na ty se u receptů zaměřte. Doporučujeme přečíst si prvních dvacet komentářů (pokud jich vybraný recept ani tolik nemá, pak to možná o něčem vypovídá a s návštěvností webu to nebude nijak valné, pozor na to), protože právě první dvacítka vám může hodně napovědět.

Hledejte mezi nimi komentáře užitečné, což jsou ty, kde daný uživatel nepíše něco ve smyslu „to vypadá nádherně, někdy to vyzkouším“, protože takový komentář je sice milý pro člověka, který na internet recept nahrál, ale pro vás je k ničemu.

Vás by měly zajímat komentáře lidí, kteří podle daného receptu uvařili a následně hodnotí, jak se jim jídlo povedlo/nepovedlo, co by udělali jinak a podobně.

Autor: Karolína Nezbedová

Související články