Svěží a sladké polibky: Tahle jídla vám ve vztahu zaručí romantiku

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Polibky jidlo

Zdroj: Shutterstock

Většina z nás ví, co by se před prvním rande, nebo před schůzkou s partnerem jíst nemělo. Po cibuli i česneku nepříjemně zapáchá z úst, stejně tak je dobré vyhnout se mořským plodům. Zamysleli jste se ale někdy nad tím, co udělat, aby váš polibek chutnal svěže a sladce?

I když třeba máte stálého partnera, polibek na přivítanou, na dobrou noc nebo pro štěstí by měl být hezkým gestem, nikoli něčím, co druhá strana jen přetrpí. Zná vás sice dlouho, to ale neznamená, že si užije každou pusu s vámi.

A co teprve, pokud jdete na první rande a chcete zapůsobit. Až vás bude váš doprovod líbat na rozloučenou přede dveřmi vašeho domu, možná si na základě chuti toho vzácného polibku rozmyslí, zda se s vámi ještě chce, nebo nechce vidět.

Existuje nějaký zaručený recept na to, co dělat, aby polibky chutnaly skvěle? Odpovědí je jednoznačné ano. A nejde jen o jeden způsob, triků je hned několik. Inspirujte se a okouzlete svůj cíl tak, že už vám nikdy neuteče.

Žvýkačky a bonbóny

Klasickým a osvědčeným způsobem je dát si před schůzkou s partnerem do úst nějaký tvrdý bonbón, nebo rozžvýkat mentolovou žvýkačku. Je vždy lepší volit produkty bez cukru, protože v opačném případě může docházet ke škytavce a říhání, které vrací do úst starší zápachy.

Tenhle trik ale může mít i své nevýhody. Váš doprovod totiž pozná, odkud váš svěží dech pochází. A může buďto ocenit to, že jste se na rande připravili, nebo si řekne, že jste si nečistili zuby několik dní a snažíte se to teď napravit.

Ovoce

Pokud se spolehnete na přirozenou sladkost ovoce, nemůžete nic zkazit. Jahody, borůvky, jablka, pomeranče a jakékoli další ovoce ve vašich ústech aktivuje receptory, díky kterým si vy i váš partner polibek užijete opravdu naplno.

Mezi ovoce, které je nejvíce aromatické a zaručí nejlepší požitek, patří jahody, pomeranč nebo meloun, jablka zase pomáhají s odstraňováním zubního plaku, a tedy i zápachu z úst.

Pokud je to po ovoci váš první polibek s danou osobou, už napořád si vás bude pamatovat jako toho, kdo chutnal po jahodách či melounu. A kdykoli budete mít doma na menu tohle ovoce, připomene vám to romantické chvíle prvního rande.

Sladké nápoje

Aby váš polibek chutnal svěže a sladce, můžete využít také různé nápoje. Sladké sodovky, ochucené vody a džusy jsou skvělé, protože jejich chuť v ústech zůstává dlouho a ještě po několika hodinách budete chutnat skvěle.

Dejte si jen pozor na bublinkové vody, které vás budou nutit říhat, a tím pádem z něčeho, co měla být nejlepší pusa světa, udělají rozhodně zapamatovatelný polibek, nikoli však z pozitivních důvodů.

Ústí voda a lesk na rty

Pokud nechcete spoléhat vyloženě na potraviny, samozřejmě je jistotou si před každým velkým dnem vyčistit zuby a použít ústní vodu. I ty se dají koupit kromě mentolové příchuti také ovocné.

Jistotou pro ženy je lesk na rty, který bývá ochucený, a vy si opět pojistíte to, že kdykoli budete se svým partnerem mít doma misku jahod, on si vzpomene na to, jak chutnal váš první společný polibek.

Zdroj: wikihow.com, funadvice.com, womenshealthmag.com
Autor: Shani Maiová

Související články