Jednoduchá příprava frappé u vás doma. Zvládne ho opravdu každý

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
frappe

Zdroj: Shutterstock

Co podle vás neodmyslitelně patří k blížícímu se létu, které tu bude co nevidět? Za nás je to bezesporu pořádně ledové frappé, kterému většina z nás nedokáže odolat. Kombinace lahodné kávy a vítaného osvěžení je perfektním zpříjemněním (nejen) horkého dne.

Chtěli byste si tuhle studenou dobrotu připravit doma? Klidně můžete. Jasně, i nadále platí, že nejlépe chutná, když při jeho přípravě nemusíte hnout prstem. I přesto vám ale dáme super tip, jak si doma připravit parádní osvěžení.

Frappé kdykoli v pohodlí domova

Frappé je oblíbený studený nápoj, který se neodmyslitelně pojí s létem a typicky horkým prosluněným dnem. Je to ledová káva smíchaná s mlékem, které jen stěží dokážeme odolat.

Zpravidla si ji dopřáváme někde na zahrádce v oblíbené kavárně, kde se necháváme hýčkat slunečními paprsky a u toho usrkáváme tuhle vyhlazenou dobrotu.

Nyní si frappé můžete připravit i doma. Kdykoli na něho dostanete chuť, vytáhnete z rukávu náš recept.

Co budete potřebovat?

Určitě se vám už teď sbíhají sliny jen při představě, že si budete moci kdykoli připravit dokonale vychlazené „frappéčko“ a vychutnat si ho doma na terase, na zahradě, na balkoně nebo klidně na gauči u televize.

Na přípravu budete potřebovat:

  • instantní kávu (espresso)
  • mléko
  • cukr
  • led

Začněte tím, že si připravíte espresso přesně tak, jak ho máte rádi. Někdo silnější, někdo slabší – zkrátka podle vaší chuti. Poté ho nechte vystydnout.

Do mixéru nalijte mléko, cukr a kávu. Přidejte led a za nízkých otáček začněte všechny ingredience mixovat. Postupně přidávejte na otáčkách.

Mixujte tak dlouho, dokud nezískáte hladkou konzistenci. V té chvíli již budete mít hotovo a vzniklý nápoj můžete nalít do připravené sklenice.

Přesně podle vašeho gusta!

I když máte v tomto okamžiku již hotovo, při výrobě domácího frappé se nabízí mnoho možností, jak tento oblíbený studený nápoj vylepšit.

Co třeba přidat špetku skořice pro ovonění? Nebo navrch navrstvit pořádný kopeček (ideálně domácí) šlehačky?

Připravte si frappé přesně tak, jak ho máte rádi. Fantazii se meze nekladou. Ať už zvolíte klasiku, nebo si ho ochutíte podle sebe, zaručeně to bude velká dobrota.

Autor: Karolína Nezbedová

Související články