Růžová dieta: Výživová poradkyně prozradila její tajemství. Stihnete být fit i do plavek

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Dieta hubnuti

Zdroj: Shutterstock

Hubnutí je obvykle dlouhodobý proces, který trvá i několik měsíců, než se nějakým způsobem projeví. Ale pokud jste si až teď uvědomili, že chcete v létě vypadat do plavek dobře, nezoufejte. Máme pro vás způsob, jak se svou vahou pohnout rychle a efektivně. Původně se objevil na Womanmagazine.co.uk.

Plán výživové poradkyně Fiony Kirk zahrnuje několik snadných kroků, které by vám měly pomoci shodit nějaké to kilo, a do léta tak budete vypadat jako nový člověk. Vyzkoušejte její tipy na vlastní kůži.

Snídaně jako základ dne

Pokud člověk vynechá snídani, obvykle se potom během celého dne cítí více hladový, a to nehledě na to, kolikrát už jedl. To dokazují mnohé výzkumy. Proto je ideální svůj den začít nějakým lehkým jídlem.

K takovým může patřit ovocný jogurt, vločky s mlékem nebo opečené tmavé tousty. Vhodná je i zelenina, ovoce nebo jogurtové nápoje. To vám nastartuje den a vy potom díky tomu nebudete přes den trpět hlady.

Studie také dokázaly, že malá svačina před spaním je ideální pro ty, kteří naopak mívají ráno velký hlad a spořádají ke snídani nevhodně velké porce. Zhruba dvacet minut předtím, než si půjdete lehnout, si můžete dát půlku chleba se šunkou nebo misku ovesných vloček.

Jděte do růžové

Jako takzvaná růžová dieta se označuje dieta, kdy člověk jí převážně růžové pokrmy, tedy krevety, lososy a další druhy mořských ryb.

I podle studií na myších, kterým se do jídla přidávají látky obsažené těmito potravinami, tělo díky těmto jídlům nepostrádá živiny, zároveň ale nepřibírá ze zbytečných cukrů a tuků.

Bojujte pomocí kofeinu a vápníku

Některé studie dále hovoří o tom, že kofein pomáhá v těle uvolňovat cukry a tuky, Proto je vhodné si vždy před cvičením dát malý šálek černé kávy, ovšem neslazené a bez mléka. Po cvičení dodejte tělu tekutiny sklenicí vody.

Strava bohatá na vápník zase umožňuje tělu strávit více kalorií denně. Takže pokud chcete opravdu rychle zhubnout, do jídelníčku zařaďte ořechy, semena, špenát a zelí, což jsou potraviny, které vápníku obsahují velké množství.

Ideální jídelníček

Aby se vám podařilo během krátké doby rychle zhubnout, měl by být váš jídelníček bohatý na nesladké tekutiny, bílkoviny a vlákninu. Rozhodně vynechejte tučná jídla, sladkosti, a především sladké sycené limonády.

Vzorový jídelníček obsahuje jako snídani vločky, které necháte přes noc namočené ve vodě, aby do rána nabobtnaly. Poté je konzumujte s mandlemi, medem a nastrouhaným jablkem.

K obědu může být například porce krevet nebo krabího masa s opečeným tmavým pečivem a pomazánka z avokáda. Další možností je strouhaná cuketa zapečená s hovězím masem.

K večeři pak odborníci doporučují opečenou rybu, lehký salát s kuřecím masem, nebo zapečenou dýni s uzeným tofu. Mezi snídaní a obědem a odpoledne mezi obědem a večeří je vhodná svačinka v podobě ovoce nebo zeleniny.

Zdroj: womanmagazine.co.uk
Autor: Shani Maiová

Související články