Tchyně jako strašák každého manželství. Budujte s ní vztah a buďte v suchu

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Tchyne

Zdroj: Shutterstock

Vztahy s rodiči našeho partnera nejsou vždy úplně podle našich představ. Především pak pokud jde o tchyně. Zatímco někdy vše funguje od prvního okamžiku, jindy si k sobě dvojice vzájemnou cestu nikdy nenajde. A pak vznikají problémy.

Asi všichni chceme se svojí tchyní vycházet. A ono se to dá, ať je jakákoli. Poradíme vám, jak si bez stresu a zbytečného přemáhání vybudovat pěkný vztah s tchyní.

Navrhněte společné vaření

Kuchyně je srdcem domova, proto kde jinde zkusit navázat pěkný vztah, nežli právě tady? Společné vaření a klidně i žádost o radu či pomoc je ideální způsob, jak si tchyni naklonit.

Nejen muži rádi radí ženám. I zkušené tchyně ochotně předají své dovednosti a znalosti méně zkušeným snachám.

„Nechte svou tchyni, aby vás naučila, jak udělat recept, který existuje již po generace nebo který vařila, když váš partner vyrůstal,“ radí brides.com.

Zajímejte se o její život

Často vidíme rodinu našeho partnera pouze skrze jeho pohled a ignorujeme skutečnost, že i oni mají své vlastní životy, historii a vzpomínky.

Zkuste se tedy své tchyně zeptat více na její zájmy. Ať už provozuje vlastní firmu, vyrostla někde zajímavě nebo má spoustu koníčků. Když se rozpovídá, máte ji na své straně.

Požádejte ji o radu

I když je pro vás možná daleko příjemnější představa, že si o radu řeknete svým rodičům, může být i tohle cesta, jak se sblížit s maminkou partnera.

Nemusíte otevírat všechny své největší obavy, ale pouhé požádání o radu může pomoci nastartovat pouto mezi dvěma lidmi.

Nemusí jít o něco velkého a život měnícího, ale oslovit ji a požádat o pomoc může pomoci zlepšit vztah mezi vámi a také to ukazuje, že respektujete její názor.

Pochvalte ji

Tchyně milují komplimenty a nikdy je neomrzí. Takže až bude něco vařit nebo organizovat, dejte jí vědět, že je skvělá.

„Řekněte tyto věci s vřelým úsměvem, abyste ukázali, že to opravdu myslíte upřímně,“ doporučuje bridestory.com.

Nabídněte pomoc

Kdykoli se snaží udělat něco pro rodinu nebo kolem domu, nabídněte jí pomoc, i když si možná myslíte, že ji nepotřebuje.

Nabídka pomoci je vždy dobré gesto, ať už se bude jednat o sebemenší pomoc. A je to skvělá cesta, jak si k sobě tchyni naklonit – i v případě, kdy pomoc s díky odmítne.

Dopřejte si společný wellness

Pokud má vaše tchyně ráda trochu hýčkání, společný wellness je další příležitostí k propojení, které nemusí zahrnovat velké emocionální sdílení.

Objednejte si manikúru či masáže, nebo klidně obojí. Každý se cítí lépe, když je uvolněnější, takže možná zjistíte, že konverzace plyne snadněji, než si myslíte.

Zdroj: brides.com, bridestory.com
Autor: Karolína Nezbedová

Související články