Randění po rozvodu: Kdy začít a jak se připravit

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Rozvod

Zdroj: Shutterstock

Projít si rozvodem rozhodně není nic příjemného. Když vstupujeme do manželství, jsme přesvědčeni, že s partnerem budeme napořád. Nenapadne nás, že bychom měli po nějaké době opět prožívat nervozitu před prvním rande.

A přece se to může stát. Máte-li za sebou rozvod, asi nechcete být do konce života sami. Jednoho dne přijde chvíle, kdy se vydáte na své první „po-rozvodové“ rande. Jak se na takový okamžik připravit? A kdy s randěním vůbec začít?

Kdy začít randit?

Jaká je přiměřená doba po rozvodu, kdy už se na vás druzí nebudou dívat skrze prsty, když si vyrazíte na rande?

Neexistuje žádná univerzální lhůta. Okamžik, kdy opět začnete randit poté, co si projdete rozvodem, tedy závisí jen na vás a vašich pocitech, samozřejmě také na okolnostech.

Je naprosto v pořádku, pokud si po rozvodu na první rande počkáte půlroku, rok nebo na něj vyrazíte třeba tři měsíce poté, co od soudu odejdete se statusem svobodný.

Jste opravdu připravení?

Můžete si myslet, že už máte období po rozchodu za sebou a jste úplně v pohodě. Ale skutečnost může být úplně jiná.

Jak poznáte, že jste připraveni? Například podle toho, že jste schopni o rozpadu manželství mluvit, aniž byste v sobě cítili smutek nebo vztek vůči bývalému partnerovi.

Také byste měli mít jasno v tom, co se pokazilo a jestli jste k rozvodu nepřispěli. „Pokud nepochopíte, co jste špatně udělali a co přispělo k selhání vztahu, budete stejné chování opakovat i v dalším,“ varuje globaltake.com.

Nic neskrývejte

Jakmile se rozhodnete začít znovu oficiálně randit, nesnažte se něco zakrývat. Manželství a rozvod jsou součástí vaší minulosti. Lhát o ní není dobrý nápad.

„Buďte připraveni sdílet vyvážený pohled na váš minulý vztah s osobou, se kterou chodíte,“ doporučuje mindbodygreen.com.

Nikam nespěchejte

Někteří lidé jsou schopni po rozvodu skočit přímo do nových vztahů, zatímco jiným bude trvat dlouho, než budou moci znovu pociťovat tak silné emoce.

Může se stát, že vyrazíte na rande a v jeho polovině (nebo ještě dříve) zjistíte, že jste přecenili své možnosti a není vám to příjemné.

Chtíč a vášeň mohou působit opojně, ale skutečné spojení vyžaduje čas. Nenechte se odradit, pokud budete potřebovat pár schůzek, abyste začali cítit jiskru a přitažlivost k novému protějšku.

Zdroj: globaltake.com, mindbodygreen.com
Autor: Karolína Nezbedová

Související články