Nevzdávejte léčbu akné. Možná jste ještě nezkusili vše

od Nikola Jaroschová
Komerční sděleníKrása
   2 minuty čtení
akne

Zdroj: Shutterstock

Léčba akné může být doopravdy zdlouhavá. Nepříjemné jizvy, poškozená pokožka a stále se opakující problémy mohou být doopravdy nepříjemné. Pojďme se podívat na nejčastější chyby, které lidi dělají při léčbě akné.

Máte pocit, že jste se už téměř zbavili veškerého akné, ale i přesto vidíte skvrny? Nezoufejte. Samozřejmě se dočkáte lepší pleti, ale budete pro to muset udělat nějaké změny. Následující tipy od dermatologů vám mohou pomoci.

Péče o pleť je důležitá

Pokud jste se rozhodli pro používání nového produktu na akné, pak nečekejte výsledek po prvním použití. Důležité je však používat stále jeden a ten samý produkt a zbytečně pleť nezatěžovat častou výměnou přípravků na akné.

Správná volba léčby se potvrdí až za čtyři a šest týdnů, proto buďte trpěliví. Trápí-li vás silné akné, navštivte dermatologa, který vám vytvoří plán na míru a pomůže vám vybrat ty nejlepší produkty na čištění pleti.

Pokud po pár týdnech nevidíte zlepšení, přidejte do svého léčebného plánu druhý produkt na akné. Měli byste vybrat přípravek, který bude mít trochu jiné složení než ten první. Možná právě tato látka vám totiž při léčbě chyběla.

Obličej jako v peřince

Myslete na to, že pokožka náchylná k akné je velice citlivá. Čištění více než dvakrát denně může pokožku zbytečně podráždit a akné ještě zhoršit. Pro dosažení nejlepších výsledků doporučují dermatologové mytí obličeje po probuzení, před spaním a během dne, pokud jste se zpotili.

Mačkání pupínků se může zdát jako nejrychlejší způsob, jak se jich zbavit, ale jejich prasknutí může situaci akorát zhoršit. Pokaždé, když se pleti dotknete nebo si vymáčknete pupínek, se vaše pokožka zhorší.

Dále si také pravidelně perte povlečení, klobouky a další věci, které se často dotýkají vaší pokožky. Na těchto věcech se hromadí odumřelé kožní buňky, bakterie a nečistoty, které ucpávají póry. Výměna ložního prádla jednou týdně a výměna povlaku polštáře třikrát týdně může udělat velkou změnu.

Jako poslední věc je potřeba dodržovat správné dávkování léků, které vám dermatolog doporučil nebo jste si je sami pořídili v lékárně. Myslete na to, že návod k používání není na krabičce jen tak.

Zdroj: AAD
Autor: Pavel Světlý

Související články