Některým lidem plastika prsou nestačí. Mění dokonce i vzhled svých bradavek

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Plasticka operace bradavek

Zdroj: Shutterstock

Mnoho lidí si myslí, že nejšílenější věc, kterou můžete udělat svým bradavkám, je píchnout si do nich piercing. Tuto bolestivou praktiku poměrně dost lidí uznává a jak u žen, tak i u mužů jsou podle všeho piercingy sexy. Jenže to není jediná věc, kterou především ženy se svými bradavkami dělají.

Plastika prsou je trendem už dlouhé roky. Ženy si nechávají své poprsí zmenšit, zvětšit, vytvarovat. Přitom pouze malé procento zákroků je prováděno ze zdravotních důvodů (například zmenšení prsou kvůli bolesti zad, nebo jejich odstranění kvůli nádorům).

Spousta žen chce mít své dělo dokonalé a není spokojena s tím, co jim příroda nadělila. Proto platí velké peníze za plastiku. U toho to ale nekončí. V poslední době se totiž rozvinul trend plastiky bradavek.

Změna tvaru i barvy

Ženy, které mají dokonalá prsa, ať už od přírody, nebo díky plastice, začínají mít poslední roky pocit, že jejich bradavky kazí celkový dojem a že by s tím bylo třeba něco udělat. A proto jich čím dál víc řeší problém plastikou bradavek.

„Lidé se dívají na každý detail. Už jim nestačí, že jejich prsa vypadají dokonale přes tričko či v plavkách. Pro svého partnera nebo pro své vlastní potěšení potřebují mít dokonalé všechno,“ vysvětluje doktor Norman Rowe.

Ten má certifikaci pro plastickou chirurgii a od roku 2017 se mimo jiné věnuje právě úpravám ženských bradavek. Podle jeho slov lze změnit téměř všechno. Tvar bradavky, dokonce i její barva.

Doktorka plastické chirurgie Dana Coberly dokonce zmínila, že existuje něco jako designová bradavka. Jedná se o návrh, který si ženy vyberou z nabídky a mohou si ho ještě počítačově poupravit ke své spokojenosti.

Taková bradavka je jim pak v celkové anestezii vytvořena. Mnohdy se jejich původní část těla dá pouze upravit tak, aby nedošlo ke komplikacím například při kojení dítěte, často se ale ženy této možnosti vzdávají.

Raději si nechají vlastní bradavku odstranit a místo ní přišít takovou, která sice neplní svou funkci, ale působí dokonale. Otázkou je, zda se jim to pro potěšení partnera vyplatí, když v místě ztratí veškerou citlivost a během milování tak jedna z jejich erotogenních zón zcela ztrácí svou funkci.

Ženy chtějí, aby byly bradavky vidět

Před několika lety byla ostuda, když žena vyšla do společnosti bez podprsenky. I dnes, pokud si někdo vezme obtáhlejší tričko a bradavky mu prosvítají, se na to lidé dívají spíše negativně.

V Americe je ale stále víc žen, které chtějí, aby jejich bradavky byly vidět a přitahovaly pozornost mužů, a to především v plavkách na pláži. A pro plastické chirurgy není problém jim tento sen splnit.

„Chodí za mnou stále častěji pacientky, které si přejí větší a vyšší bradavku, která bude přes plavky dobře vidět. Zpočátku mě tento trend překvapil, ale dnes už jsem s takovými operacemi velký kamarád,“ říká Rowe.

Trendy se podle jeho slov rychle mění a je jen otázkou času, než se plastika bradavek rozšíří i jinde ve světě. Prozatím je provádí několik specializovaných klinik v Americe, které ale ročně provádějí stovky konzultací a úprav.

Zdroj: verywellhealth.com, flipboard.com, yourtango.com
Autor: Shani Maiová

Související články