Kila dolů: Slavné osobnosti radí, jak na to. Alkalická dieta je základ, říká Victoria Beckham

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Victoria Beckham

Zdroj: Shutterstock

Celá řada z nás si jistě dokáže představit, že by měla tělo jako některá ze slavných hereček nebo zpěvaček, které denně okouzlují statisíce fanoušků. Ani ony ale nemají svůj vzhled zadarmo. Například taková Victoria Beckham se nedávno pochlubila tím, jak se jí podařilo shodit několik kilo za poměrně krátkou dobu. Píše o tom Daily Record.

Manželka slavného fotbalového velikána Davida Beckhama má za sebou celkem čtyři porody. I po nich ale vypadá zpěvačka doslova božsky. V sedmačtyřiceti letech má postavu, kterou by jí záviděla kdejaká dvacítka.

Pokud si myslíte, že se zkrátka narodila s geniálním metabolismem, jste na omylu. Victoria totiž na svém vzhledu tvrdě dře. Je však pravdou, že dieta, kterou dodržuje, není tak náročná, jak by se na první pohled mohlo zdát.

Optimální hladina pH

Alkalická dieta, kterou Victoria Beckham dodržuje, je založena na udržení optimální kyselosti všech látek v těle. Po vyšetření u odborníka zpěvačka zjistila, že ona konkrétně by měla jíst stravu, která bude ze 70 % zásaditá a pouze 30 % bude kyselých.

To pro ni znamená vynechávat co nejvíce mléčných výrobků, vyhnout se obilovinám a tučnému masu. U každého člověka je to ale jiné, zatímco ona se snaží kyselosti spíše zbavit, jinému může chybět.

To, že se v krvi člověka vyrovná hladina kyselosti, má za následek nejen hubnutí, ale také zlepšení celkového zdravotního stavu. Podle odborníků se může zlepšit činnost srdce a mnohem méně dochází k vyčerpání energie.

Victoria pravidelně konzumuje syrový nevařený špenát, klíčky ořechů, jako jsou třeba kešu a arašídy, brokolici, avokádo a některé druhy ryb. To vše jí dodává to, co její tělo potřebuje.

Zakázán je cukr, bublinkové nápoje, těstoviny, bílá rýže, koření a kofein. Při dietě je vhodné hodně pít, minimálně by podle odborníků mělo tělo přijmout alespoň 3 litry vody denně.

Vyzkoušely ji už mnohé hvězdy

Victoria Beckham není jediná, která alkalickou dietu vyzkoušela. K dalším slavným lidem, kterým se pomocí programu podařilo shodit pár kilo, patří například Gwyneth Paltrow, Jennifer Aniston a Kirsten Dunst.

U každé z těchto žen byla dieta mírně jiná, protože vždy záleží na tom, jak na tom je vaše tělo ve chvíli, kdy se s hubnutím rozhodnete začít. Princip je ale obvykle velmi podobný, protože obecně převažuje v těle spíše část kyselá, kterou je třeba snížit.

Před začátkem diety je třeba se poradit s odborníky, nebo si udělat testy, které vám prozradí, v jakém poměru byste měli potraviny jíst. Pak je také třeba si nastudovat, co vašemu tělu dodává kyselost a co zásaditost.

Není to dieta zcela snadná, ale pokud si zvyknete na nově nastavený jídelníček, uvidíte, že vám v něm nic ze starých jídel vyloženě chybět nebude. Alespoň podle slov Beckham se dá velmi rychle s novým jídelníčkem sžít.

Ona sama už díky němu shodila několik kilo a sami musíte uznat, že vypadá skvěle. Pokud si tedy chcete udržet zdravé a štíhlé tělo i vy, neváhejte a alkalickou dietu vyzkoušejte co nejdříve.

Zdroj: dailyrecord.co.uk

Autor: Shani Maiová

Související články