Kapsička v dámském spodním prádle má jen jediný důvod. Mnoho lidí si ale vymyslelo vlastní teorie

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Kalhotky kapsicka

Zdroj: Shutterstock

Někdo tvrdí, že je zdravé chodit takzvaně naostro, jiné ženy zase považují kalhotky za hygienickou pomůcku a ráno by na sebe bez nich kalhoty neoblékly. Ačkoli není vždy třeba potit se v několika vrstvách, pravda je, že spodní prádlo obecně může mnohdy zabránit odřeninám v intimních partiích a rozhodně pomáhá s hygienou.

V noci se člověk potit nechce, takže si na sebe natáhne jenom kalhoty a neřeší, že pod nimi nic nemá. Když jsme doma, také občas spodní prádlo nevyužijeme. Když ale vyrazíme do společnosti, je to jiná.

Spodní prádlo má samozřejmě různé kategorie. Úplně ty nejklasičtější dámské kalhotky mají mezi nohama malou kapsičku, se kterou si muži lámou hlavu. A dokonce ani řada žen netuší, k čemu tahle vychytávka slouží.

Teorie z průzkumů

Z některých dotazníků a zkušeností vychází, že ženy mají na kapsičku na svém spodním prádle různý názor, a některé pro ni dokonce našly vhodné využití. Jenomže většina z nich se bohužel se svou teorií úplně netrefila.

Tou první nejznámější, která pravděpodobně napadne úplně každého, je, že kapsička slouží jako úkryt na náhradní vložku. Na jednu stranu to zní šíleně, na tu druhou se to ale nabízí, no ne?

Pravda to ale není, stejně tak, jako není pravda, že je kapsička skrýší na kondomy, jak některé ženy tvrdí. I když se tam vejde a některé ženy ho tam možná schovávají, pravý důvod kapsičky je úplně jiný.

Hygiena a pohodlí

Zdvojená látka na kalhotkách je ve skutečnosti určena pouze k tomu, aby byl dámský klín v pohodlí. Jednoduchá látka by mohla dřít a tím, že výrobce všil do kalhotek kapsičku, udělal spodní prádlo měkkým a pohodlným.

Navíc je také jasné, že slabá látka propouští, a proto je ta dvojitá ochranou i v rámci hygieny. Rozhodně se tak nejedná o žádnou skrýš na věci, ať už vás napadne jakákoli, ale čistě o zdravotní úpravu spodního prádla.

Některé kalhotky ji nemají?

Ne každé spodní prádlo má stejný účel. Některé kalhotky jsou vyloženě ochranou a hygienickou pomůckou, jiné mohou sloužit například k tomu, abyste se zalíbila svému partnerovi.

Krajkové spodní prádlo mnohdy takovou kapsičku nemá, a proto, ačkoli s ním možná svedete svého přítele, není zrovna nejpohodlnější. Pokud se tedy vyloženě nechystáte na vášnivou noc, rozhodně je lepší vzít si kalhotky pohodlné.

Časté nošení nesprávného spodního prádla může u žen (ale i u mužů, samozřejmě) způsobit vážné zdravotní problémy. Nejčastěji jde jen o otlačenou kůži či opruzeniny, v teplém prostředí mezi nohama se ale hromadí také bakterie.

Ty potom mohou způsobovat problémy, které vyžadují návštěvu lékaře, a to rozhodně není nic příjemného. Při výběru spodního prádla tak dbejte nejen na jeho vzhled, ale také na praktičnost.

Kapsičku na spodním prádle sice můžete využívat na náhradní vložku nebo kondom, jako to dělá podle průzkumů pravděpodobně hodně žen, ale mějte na paměti, že ve skutečnosti je tam jen pro vaše pohodlí a bezpečí.

Zdroj: mojezdravi.cz, thelist.com, tommyjohn.com
Autor: Shani Maiová

Související články