Vyvrcholení i po menopauze? Vyzkoušejte zaručené tipy a užijte si milování naplno i po ní

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Orgasmus

Zdroj: Shutterstock

Menopauza je období, ve kterém žena přestává být plodná. Obvykle se objeví mezi 45. až 50. rokem života a pozná se jednoduše tak, že žena přestane menstruovat. Následuje strach ze stáří a mnoho žen si myslí, že tím skončil i jejich milostný život.

To ale ve skutečnosti není pravda. Menopauza je sice obdobím, kdy se žena cítí více unavená, podrážděná a mívá bolesti hlavy či břicha, samozřejmě se i v milostném životě leccos změní, ale neznamená to, že už se nemůže s partnerem pomilovat nebo mít orgasmus.

Mnoho žen s tím má nicméně problémy. Existují proto rady a tipy, které mohou pomoci takovým ženám srovnat se s tím, že sice už v některých ohledech nejsou jako dřív, ale užívat si s partnerem stále mohou.

Vyzkoušejte lubrikační gely

S přechodem a menopauzou souvisí vaginální suchost, kvůli které mnoho žen vzdá snahu o jakékoli intimní potěšení. Přitom existuje celá řada způsobů, jak s tímhle bojovat. Někdy s tím mají problémy i mladší lidé a dovedou si poradit.

Vyzkoušejte lubrikační gely, které se prodávají v různých variantách. Díky nim si milování se svým partnerem budete moci užívat ještě dlouhé roky.

Je čas na něco nového

Mnohdy jenom to, že zapojíte do milostného života nějaké novinky, naprosto změní situaci. Možná to není jen menopauzou, ale i tím, že jste s partnerem nikdy příliš neexperimentovali.

Vyzkoušejte různé milostné praktiky, které vám doteď byly cizí. Věnujte pozornost například orálnímu uspokojení, zkuste nějaké hračky, nebo se poraďte v erotických obchodech.

Mnoho mladých lidí se nebojí, a pokud mají v milostném životě problémy, zkouší nové věci. Proč byste to nemohli zkusit s partnerem i vy? Pokud vám najednou není obyčejnost dost dobrá, není žádná ostuda zkoušet, co vás potěší.

Milostná předehra

Možná si říkáte, že po tolika letech ve vztahu už vás nic nerozpálí. Pokud se chcete pomilovat, zkrátka to dáte partnerovi najevo a jdete na to. Jenomže absence dlouhé milostné předehry má často za následek neúspěch.

S partnerem byste se před samotným aktem měli věnovat mazlení a líbání, které postupně přejde v požitek, na který jen tak nezapomenete. Není pravda, že předehra je jen výmyslem mladých lidí, touží po ni lidé v každém věku, i když si to sami možná nepřipustí.

Chladný pokoj a pitný režim

Při fyzické námaze se člověk jednoduše zapotí. A ano, milování rozhodně k fyzicky namáhavým věcem patří. Proto se doporučuje především v pozdějším věku tuto činnost provádět spíše v chladnějších místnostech.

Pravidelně doma větrejte a dodržujte pitný režim, aby vaše tělo mělo energii. Pokud vás skolí prvních pár vteřin, nejspíš si zážitek neužijete, ale když budete mít sílu dotáhnout to do konce, bude to stát za to.

Samozřejmě je třeba myslet na své zdraví, dodržovat zdravý jídelníček, cvičit, nekouřit, nepít a nepřeceňovat se. Někdy je dobré znát hranice, za které už by člověk neměl jít, pokud ale víte, co si ještě můžete dovolit, orgasmus vás ještě čekat bude.

Zdroj: healthline.com, menopause.org, hopkinsmedicine.org
Autor: Shani Maiová

Související články