Je lepší nakupovat látky online nebo byste měli zůstat věrní kamenným prodejnám?

od Šárka Cvrkalová
Komerční sdělení
   2 minuty čtení
Latky

Zdroj: cheekylorns / stock.adobe

S nástupem moderní doby se setkáme s neustále rostoucím trendem vzniku internetových obchodů, které tak mimo jiné pomalu ale jistě vytlačují kamenné prodejny, jak je známe. Mnohdy nám to urychlí a usnadní práci, ale platí to také u látek? V tomto článku se podíváme na hlavní rozdíly a uvedeme si k nim také výhody a nevýhody.

Kamenné obchody

Nejprve se zaměříme na starou dobrou klasiku v podobě fyzických obchodů.

Výhody

Můžeme se jich dotknout – Takový obchod s látkami vám umožní fyzicky vidět a cítit vybírané zboží před nákupem. Můžete si ověřit kvalitu, barvy a texturu přímo na místě.
Odborník poblíž – Na většině místech se najde často odborník, který vám může poskytnout rady ohledně výběru.
Zboží máte ihned – Máte možnost si látky okamžitě odnést a začít s nimi pracovat.

Nevýhody

Menší výběr – Na rozdíl od internetu, kde si najdete co potřebujete, tady nemusíte mít štěstí. Sortiment bývá menší a obzvláště u specifických materiálů, jako třeba mušelín.
Vyšší ceny – Lokální obchody mohou mít vyšší ceny než ty na internetu, což bývá způsobeno například kvůli provozním nákladům.

Nákup galanterie na internetu

Nyní se zaměříme na e-shopy a online prodejny.

Výhody

Pohodlnost – Vše si zařídíte z pohodlí domova a jen čekáte, kdy vám kurýr doručí balíček.
Širší výběrobchod s látkami jako je Bubulakovo nabízí obrovský výběr látek v různých barvách, vzorech a materiálech. Můžete bez problémů sehnat exotické nebo méně dostupné látky jako třeba umělá kožešina.
Nižší ceny – Často nabízí konkurenční ceny, které můžete porovnávat a po chvíli najít tu nejlevnější možnost a časté slevy jsou také samozřejmostí.

Nevýhody

Nemůžeme se jich dotknout – Pravděpodobně ten největší problém při online nákupech je absence možnosti přímého kontaktu s látkou.
Delší čekání – Vybrané zboží nebudete mít u sebe hned, ale musíte zpravidla pár dní počkat. I Když dnes už vše bývá do druhého dne, stále je tam den rozdíl.

Jak sami vidíte, obě možnosti mají svá pro i proti a je na vašem osobním úsudku, čemu dáte přednost.

Související články