Zdravotní benefity saunování: Posílení imunity i mladistvý vzhled

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Saunovani

Zdroj: Shutterstock

Zajít si do sauny je pro většinu z nás velmi příjemným způsobem relaxace. Hodně lidí saunu navštěvuje pravidelně, a to nejen proto, že je pobyt v ní příjemný a uspokojující, ale také proto, že moc dobře vědí, že saunování prospívá zdraví.

Chodíte do sauny? Pokud chcete pro své zdraví udělat něco dobrého, podpořit zdravého ducha a potěšit i svoji fyzickou schránku, pak byste se saunování vyhýbat neměli. Prozradíme vám, jaké zdravotní benefity pravidelná návštěva sauny přináší.

Posílíte imunitní systém

Náš imunitní systém pracuje nepřetržitě. Chrání nás před vnějšími vlivy, bojuje proti infekcím i bakteriím, které na nás číhají na každém kroku.

Proto bychom na něho měli myslet častěji než jen s příchodem studenějšího ročního období. Funkci imunitního systému podpoří také pravidelná návštěva sauny.

Díky saunování bude imunitní systém silnější a odolnější. Pobyt v sauně podporuje tvorbu bílých krvinek, díky kterým pak naše tělo bojuje s nemocemi.

Budete vypadat mladší

Především ženy pečující o svůj vzhled zaručeně ocení, že návštěva sauny má pozitivní vliv na pleť a její celkový vzhled.

Saunování je perfektní způsob, jak zpevnit kůži. Jak stárneme, stále více se v pórech shromažďují mrtvé buňky a dochází ke snižování pružnosti pokožky.

Pobyt v sauně pokožku krásně prokrví, což napomůže růstu nových kožních buněk, zároveň se bude lépe zbavovat těch mrtvých. Sauna zkrátka napomáhá k mladšímu vzezření.

Zbavíte se stresu

Vyhnout se stresu není v dnešní době vůbec jednoduché. I to je důvod, proč byste měli pravidelně navštěvovat saunu.

Věděli jste, že pobyt v sauně přispívá k celkovému odpočinku a relaxaci těla i mysli? Během saunování totiž dochází k vyplavování endorfinů neboli hormonů štěstí. Budete se pak cítit mnohem více v pohodě.

Podpoříte činnost srdce

Zajděte si do sauny a prospějte tak nejdůležitějšímu orgánu v těle – srdci. Pobyt v sauně ho totiž doslova rozpumpuje.

Víte, že se během saunování zvýší tepová frekvence na 100 až 150 tepů za minutu? Takovou tepovku máme během cvičení s nízkou až střední zátěží.

Pravidelná návštěva sauny má na naše srdce podobně blahodárné účinky jako cvičení – lepší funkce srdce, prokrvení celého těla a snížení rizika výskytu arytmie.

Autor: Karolína Nezbedová

Související články