Zbavte se bolesti hlavy! Prevence je základ

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Bolest hlavy

Zdroj: Shutterstock

Bolest hlavy nám dokáže otrávit celý den. Palčivá bolest na čele, napětí v celé hlavě nebo tupá bolest. Tyto všechny pocity můžete při třeštění hlavy zažívat. Jak se jí ale rychle zbavit?

1. Meditace a jóga

Bolest hlavy je často vyvolávána stresovým obdobím, psychickým napětím a duševní nepohodou. Zkuste pravidelně meditovat nebo cvičit jógu, která odbourává stres. Navíc si při cvičení můžete srovnat myšlenky, uklidnit se a srazit stresovou hladinu na minimum. Meditace s jógou slouží jako prevence, nicméně se dá skvěle aplikovat i při samotné bolesti hlavy. Překonejte nechuť a vrhněte se do toho i přes palčivou bolest a výsledky se dostaví během několika minut.

Meditace či joga jsou vhodnou prevencí nejen bolesti hlavy

2. Hodně pijte

Dalším častým důvodem bolesti hlavy je dehydratace. Proto pravidelně a hodně pijte, což vám s bolestí také pomůže. Doporučujeme čistou, neslazenou vodu. Na rozdíl od problému s bolestí břicha se zde vyvarujte perlivé vodě.

3. Vyspěte se

To se snadněji řekne než realizuje. Vemte si paralen, zapijte ho studenou vodou a zkuste usnout. Spánek dokáže zázračné věci, zregenerujete se a více energie vám překonat bolest hlavy také pomůže.

4. Vemte si Paralen

V návaznosti na bod číslo 3. Paralen tlumí bolest a v kombinaci se spánkem bude nejúčinnější. Pamatujte ale na to, že to s ním nesmíte přehánět, takže se s užíváním držte doporučovaného množství.

5. Choďte na masáže

Dopřejte si pravidelnou masáž. Nejlépe se s bolestmi hlavy bojuje prevencí a masáž je jedna z nejlepších technik. Objednejte si profesionálního masérku, která vám promasíruje celé tělo včetně krku a hlavy a krásně vás uvolní. Pomůže vám to zbavit se přebytečného stresu, ztuhlého krku (například z řízení auta) a masážní olejíčky vám tělo potřebně uvolní.

6. Protáhněte si krční páteř

Pravidelné protahování svalů v oblasti krční páteře pomáhá od bolesti, která je způsobena stuhlými svaly. Toto praktikujte jak při samotné bolesti hlavy, tak jako prevenci.

Krční páteř stojí za mnohými problémy. Nezapomínejte ji pravidelně protahovat

Autor: redakce

Související články