Zavěste se do sítě a dosáhněte nejdokonalejšího uvolnění zad pomocí aero jógy

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
aero joga

Zdroj: Shutterstock

Jóga se jakožto druh cvičení těší stále větší oblibě. A není se čemu divit! Nejde jen o posílení postavy, prostřednictvím jógy toho vaše tělo získá mnohem více, a to jak po fyzické stránce, tak po té duševní. Všichni víme, jak asi probíhá klasické cvičení jógy, kdy se provádí různé cviky na podložce. Slyšeli jste ale už o aero józe?

Možná je to pro vás velká neznámá. V takovém případě je dobře, že jste narazili na tento článek. Někoho totiž jóga neláká z jednoho prostého důvodu: není vůbec akční. Spousta lidí se pak tomuto typu cvičení vyhýbá, protože na to jednoduše nejsou. Aero jóga by ale mohla uspokojit jejich potřeby po větším vzrušení.

Co je aero jóga?

Pokud jste o ní nikdy neslyšeli, pak je určitě vhodné vysvětlit, o co vlastně jde. Aero jóga má vesměs ty samé cviky, které se provádí na podložce, akorát s jedním rozdílem: visíte přitom ve vzduchu.

Během cvičení totiž visíte v houpací síti a vznášíte se tak nad zemí. Účelem houpací sítě je zlepšit vaši celkovou flexibilitu a vybudovat si větší sílu.

Kromě toho můžete díky houpací síti provádět i náročnější pózy a cviky, aniž by docházelo k zátěži ramen, páteře nebo hlavy.

Benefity aero jógy

Na první pohled se může zdát, že aero jóga je daleko náročnější a složitější než ta klasická. Pravda ale je, že je naopak vhodná i pro začátečníky. Stačí se jen nebát.

Aero jóga přináší hned několik zdravotních benefitů. Pokud váháte, zda se nechat pověsit nad zem a provádět tak různé cviky, pak vás následující zdravotní přínosy jistě přesvědčí, že stojí za to aero jógu vyzkoušet!

Zvyšuje rozsah pohybu

Aero jóga vám umožňuje zlepšit svoji flexibilitu, díky čemuž pak můžete mít mnohem větší rozsah pohybu. To, že budete během cvičení zavěšeni nad zem, vám dá příležitost využít k pohybu mnohem více prostoru. Zvládnete tak i takové pózy, které byste na podlaze provést nemohli.

Největší výhodou aero jógy je možnost zavěsit se do sítě hlavou dolů tak, že se vám dokonale uvolní záda. Toho s žádným jiným typem cvičení nedocílíte.

Ulevuje od stresu

Jóga jako taková je dobrá pro uvolnění těla i mysli. I aero jóga vás dokáže zbavit stresu, umožní vám meditovat a soustředit se na pozitivní myšlenky, zatímco budete viset hlavou dolů.

Pomáhá spalovat kalorie

Chcete zhubnout? Jděte na aero jógu. Velmi jednoduše řečeno: aero jóga napomáhá spalovat kalorie, což je dobrá zpráva pro ty, kteří se snaží zhubnout. Zavěšení ve vzduchu si žádá více zapojit střed těla, díky čemuž může tělo lépe spalovat, protože se více nadřete.

Zlepšuje dýchání

Při józe jako takové se člověk učí soustředit se nejen na své tělo a mysl, ale také na dýchání. Při aero józe se můžete úplně uvolnit. Během cvičení můžete také zvyšovat kapacitu plic.

Autor: Karolína Nezbedová

Související články