Venušiny kuličky: Spojte příjemné s užitečným. Víme, k čemu všemu se vám budou hodit

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
venusiny kulicky

Zdroj: Shutterstock

Každý, kdo četl nebo viděl oblíbenou ságu Padesát odstínů šedi (a že nás není málo), má pojem „venušiny kuličky“ spojený s potěšením a rozkoší, kterým se hlavní hrdinové celkem často oddávali. Tato pomůcka ale nemusí být využita jen ve spojení s červenou knihovnou. Sloužit může především k posilování pánevního dna a zabránění inkontinence.

Posilování, které provádíme za pomocí této pomůcky, se odborně nazývá Kegelovy cviky. To už sice nezní tak eroticky, ale mají praktické důvody, které by ženy neměly v žádném případě podceňovat.

Výhody venušiných kuliček

Ve chvíli, kdy kuličky zavedeme, můžeme cítit masáž na vnitřní svaly pochvy a to samo o sobě přináší příjemné potěšení.

V tomto případě můžeme krásně skloubit příjemné s užitečným. Celý tento proces nás nutí pánevní svaly stahovat tak, že je přirozeně posilujeme, což se hodí především po porodu nebo s přibývajícím věkem, kdy tyto svaly ochabují a dochází k nepříjemnému úniku moči.

Stačí, když si žena kýchne, zasměje se nebo zvedne něco těžkého, a je to.

„Posilovat pánevní dno by měly ženy již od mládí, aby předešly nepříjemným projevům, které provázejí jeho povolení, jako je inkontinence nebo sexuální dysfunkce,“ vysvětluje gynekoložka Radka Gregorová z lékařského domu Praha 7 pro Novinky.

Bez nich to jde taky

S posilováním pánevního dna můžete začít ještě dnes, přestože venušiny kuličky ve vaší zásobě ještě stále chybí. Stačí pouze samovolně svaly stahovat.

Pokud si nejste jisté, jak správně na to, tak až půjdete na toaletu na malou, snažte se proud moči zastavit a znovu povolit. Přesně tyto svaly je potřeba stahovat a povolovat.

Pořízení venušiných kuliček však rozhodně není zbytečnou investicí. S nimi máte záruku, že to děláte správně a nemůže se stát, že byste na tuto činnost zapomněla nebo ji vynechala proto, že se vám zrovna nechce.

Se zavedenými kuličkami nebudete mít na výběr. Vyvolávají ve vás pocit strachu z toho, že vám vyklouznou ven.

Kdy je nosit

Ideální je nosit je při nějakém běžném pohybu, jako je chůze, běh, plavání, sportování nebo tančení. Neváhejte si je tedy vzít třeba na noc s kamarádkami, kdy si jdete zatrsat do klubu, nebo když jdete na nějakou společenskou událost.

Vašemu partnerovi, který bude v tu chvíli s vámi, se bude ta představa jistě velice zamlouvat.

Tip přímo od nás

Takový malý tip přímo od nás z redakce je, že pokud si nejste úplně jistá za volantem v autě, nebo se někdy dostáváte do podobné, lehce stresové dlouhodobější situace a máte takzvaně „staženou… pozadí“, už jen tím pánevní dno nevědomky posilujete.

Tím samozřejmě nechceme říct, abyste se záměrně vystavovala stresovým situacím. Dá se tak ale na všem špatném najít něco dobrého, nebo alespoň užitečného.

Zdroj: Healthline.com

Autor: Klára Kovalčíková

Související články