Věci, které musíte (nebo naopak nesmíte) dělat, pokud chcete mít zdravé a krásné nehty

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
krasne nehty

Zdroj: Shutterstock

Nejen vlasy, ale i ruce jsou naší vizitkou. Pokud o ně dbáme a pečujeme o jejich vzhled, působí upraveně a ostatní díky tomu získají dojem, že si na své vizáži potrpíme. Krásné a pevné nehty by si přála mít každá žena. Jenže ne všem bylo od přírody dáno…

Křehké, slabé a lámavé nehty – to je věc, se kterou se dnes a denně potýká mnoho žen a dívek. A logicky je to trápí. Patříte-li k nim i vy, pak jste na správném místě.

Když jsou nehty zdravé

Pokud chcete mít upravené nehty, musíte je mít v první řadě zdravé. Zdravé nehty jsou krásně hladké, nemají na povrchu žádné drážky ani flíčky.

Nezdravé nebo poškozené nehty mohou mít na sobě tzv. svislé pruhy, dokonce jakési hrbolky nebo „hřebínky – tím rozumějte několik vroubků za sebou.

Objevují se také bílé skvrnky, nehty se hodně třepí, štěpí a jsou velmi jemné. Při nátlaku se dokonce nehty otáčí, což je velmi nepříjemné a bolestivé.

Co musíte dělat, pokud chcete mít zdravé a krásné nehty?

Vy určitě víte, že chcete mít nehty zdravé, pevné a jednoduše krásné. Co ale možná nevíte, je to, co pro ně musíte udělat.

Nezoufejte, že si nevíte rady. Několik užitečných tipů, které na sobě a na svých nehtech můžete aplikovat klidně hned teď, jsme pro vás sepsali do následujících řádků.

Nestyďte se nosit rukavice

Vidíte-li, že vaše nehty nejsou úplně fit, pak je zbytečně nenamáhejte tím, že je budete máčet ve vodě. Mytí nádobí, pokud to za vás nedělá myčka, proto provádějte v rukavicích. Není to žádná ostuda a děláte to pro sebe.

Nekousejte si nehty

Kousání nehtů je bohužel častý a navíc taky (upřímně) pěkně nechutný zvyk. Když se nad tím zamyslíte, tak si nehty strkáte do pusy nevědomky, saháte na různé věci a nedělá vám problém si pak vesele nehty okusovat. Nejenže je to nehygienické, ale trpí tím i vaše nehty.

Vyhněte se gelovým nehtům

Možná jste se upíchli k představě, že když jsou vaše nehty poškozené a ošklivé, necháte si na nich udělat pěkně upravenou gelovou manikúru. Ano, vaše nehty pak sice budou vypadat lépe, ale přírodní nehty pod vrstvou gelu budou trpět. Nejdříve je nechte uzdravit a teprve poté přemýšlejte nad tím, že si na ně dáte gel.

Zamyslete se nad biotinem

Jsou-li vaše nehty poškozené a viditelně nejsou v kondici, pak by stálo za úvahu vzít v potaz doplněk stravy s biotinem. Ten prokazatelně prospívá zdraví i vzhledu nehtů. Poptejte se v lékárně, kde vám určitě poradí.

Zdroj: thethirty.whowhatwear.com
Autor: Karolína Nezbedová

Související články