Umění relaxovat: Jak nežít rychle a zběsile

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Poloha pri spanku

Zdroj: Shutterstock

Naučit se relaxovat je jeden z nejtěžších úkolů dnešní doby, neboť své životy žijeme příliš rychle a zběsile, což má pak nepříznivý dopad nejen na náš duševní a emocionální život, ale i na naše tělo.

Každý z nás odpočívá jinak

Někdo relaxuje tím, že se věnuje práci na zahrádce, někomu, aby načerpal novou energii, stačí obyčejná procházka lesem, jiný se pro změnu spokojí s klidnou chvílí u čtení báječné knížky anebo si naopak dopřeje relaxační koupel.

Možnosti, jak správně relaxovat a nechat zregenerovat tělo i duši, je mnoho a je jen na nás, zda budeme odpočívat pasivně nebo aktivně. Každopádně bychom měli relaxovat každý den.

A proč si z oné chvilky pohody a relaxace neudělat jakýsi rituál, na který se bude člověk těšit, a nebude ho brát jen jako „nutné zlo“? Takové drobné a příjemné zpestření na zakončení náročného dne?

Už jste se někdy zamysleli nad tím, kdy jste byly naposledy úplně ticho? Žádné mobilní telefony, žádné počítače, žádné mluvení? Jen samotné TICHO? Kdy to bylo? Že nevíte? Ani já NE!

Odpočinek a relaxce

Vždycky se najde něco, co je mnohem důležitějšího než samotný odpočinek a relaxace. A na odpočinek prostě tak nějak nezbývá čas, a přitom by jen stačilo na chvíli se zastavit, relaxovat a radovat se z drobných, každodenních maličkostí.

Naučme se den, co den relaxovat, mít své drobné rituály a čerpat z nich maximální množství pozitivní energie a uchovávat si ji uvnitř sebe sama, jakožto spouštěč své „dobré nálady“, protože jen tak přežijeme v dnešní DIVOČINĚ kolem nás. A jak na to?

Nikam nepospíchejte a věnujte si dostatek času, protože jen tak si „svoje“ hýčkání užijete plnými doušky. Dopřejte nejen pleti ale i své duši, jen a jen to nejlepší! Na této cestě vám skvěle poslouží a pomůžou jakékoliv „magické“ bylinky. Jeden šálek horkého čaje po ránu vás příjemně naladí a večer naopak jemně odešle do říše snů.

Nejlepší relax na dosah však je, a pro mě vždycky bude, když se večer můžete ponořit do vany provoněné nádhernou vůní bylinek, zapálit si svíčky, zavřít oči a jen tak relaxovat a snít. Na tuto koupel lze použít jakékoliv bylinky, které uklidňují, a zároveň příjemně lahodí nejen vašemu nosu, ale i mysli.

Do vany s teplou vodou se nejlépe hodí levandule používající se jako uklidňující prostředek při nespavosti anebo lístky růže harmonizující všechny vnitřní emoce a velmi dobře působící při úzkosti a depresi. Budete-li však chtít spojit dobré s užitečným, zcela určitě nezapomeňte i na kvítka sedmikrásky působící příznivě na pokožku, které jí tak dodává mladistvý vzhled.

Doporučená doba

Doporučená doba takové koupele je přibližně dvacet minut, aby dokonale prostoupila všemi smysly. Po koupeli je dobré se minimálně na hodinku zabalit do heboučké, příjemné deky a odpočívat, anebo si koupel dopřát přímo těsně před spaním.

Važme si přítomných okamžiků, žijme teď a tady, nelpěme na minulosti ani budoucnosti. Život je příliš krátký na to, abychom se v něm uštvali hned v počátku v honbě za vidinou lepšího života.

Hýčkejme sebe i své tělo, a relaxujme každičký den! Jen tak se budeme cítit stále skvěle a plni energie na cestě svým životem.

Autor: redakce

Související články