Co se stane s vaším tělem, když vstanete dřív

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
zena vstava z postele

Zdroj: Shutterstock

Odkládání budíku zná asi každý z nás. Ačkoliv se vám z postele po ránu nechce, je dobré se k tomu dokopat hned po prvním zazvonění a možná ještě dříve. Budete mít delší den a bude to přínosné i pro vaše zdraví.

Prvních pár dní nebude jednoduchých, ale rozhodně vám tato snaha do budoucna přinese jen samé výhody. Americká lékařka Kasey Nichols pro web Healthline řekla: „Může to trvat několik dní, než se budete cítit lépe, protože vaše vnitřní hodiny potřebují čas, aby se novinkám přizpůsobily.“

Spánek hraje stále hlavní roli

Stále je však třeba mít na paměti, že vaše tělo potřebuje dostatek spánku, což znamená, že musíte dřívější vstávání podpořit dřívějším odchodem do postele večer. I ztráta jediné hodiny spánku může vést ke ztrátě výkonu a celý proces pak přijde vniveč.

Jak se tedy přimět vylézt z postele dříve? Dobrým začátkem je umístit budík někam dál od postele, což vás donutí vstát, abyste ho zastavili.

Pokud nejste zrovna ranní ptáče, je dobré si hned po ránu vytvořit rutinu ve cvičení. Jít si po ránu zaběhat ven a nechat své tělo probudit v souznění s přírodou je doslova balzámem na duši.

Čas na rituály

Navíc vás ráno nebude nic rušit, protože ani ten nejotravnější klient nebo zákazník si nedovolí vám zavolat v pět ráno. Budete tak mít klid na snídani a dobrou kávu nebo čaj.

Ráno jede náš metabolismus na plné obrátky, a tak si můžete dopřát i vydatnou snídani. Nebudou vadit ani sacharidy, protože po ránu si je tělo neuloží do tukových zásob.

Benefitem je také to, že když budete chodit do postele dříve, nebudete mít večer tolik prostoru hřešit u televize s brambůrkami nebo něčím sladkým.

Začnete zdravější život

Několik studií na základě dat z fitness náramku potvrdilo, že dřívější vstávání vede také ke zdravějšímu životnímu stylu. Ranní ptáčata přijmou během dne méně kalorií a zároveň je složí z mnohem zdravějších potravin. Také mnohem méně podléhají neřestem jako alkoholu nebo drogám.

Nesporným faktem je také to, že pokud vstanete a vyrazíte do práce dříve, vyhnete se nepříjemným kolonám a nebudete zbytečně ztrácet čas.

Zdroj: healthdigest.com
Autor: Karolína Ondrušková

Související články