Tuky dolů, svalovou hmotu nabrat: Zdravé proteinové svačinky pro dokonalé tělo

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
tuky dolu

Zdroj: Shutterstock

Pokud jste se rozhodli zhubnout zbytečné tuky a zároveň se snažíte o to, aby vaše tělo lépe vypadalo, posilování je vaším denním chlebem. Jak ale při nabírání svalové hmoty řešit stravu? Člověk potřebuje energii, ale nechce přitom přibrat. Odpovědí jsou proteinové svačinky.

Proteiny jsou základním stavebním kamenem v případě, že se snažíte nabrat nějakou tu svalovou hmotu. Jde o bílkoviny, které vyživují nejen svaly a klouby, ale také šlachy, kůže a kosti.

Pomáhají s regenerací těla, chrání vaše svaly a šlachy před zraněním při vysoké námaze a jsou také ideálním pomocníkem při hubnutí, protože pomáhají se spalováním tuků a cukrů. Mrkněte na ty nejlepší proteinové svačinky, které si můžete s čistým svědomím dát i po hodinách v tělocvičně.

Vyměňte řecký jogurt za sýr cottage

Pokud milujete na svačinu bílý řecký jogurt, měli byste vědět, že obsahuje poměrně hodně kalorií. Sýr cottage oproti tomu obsahuje o 3 gramy více bílkovin, je neslaný, nemastný a ideální jako odpolední svačinka, která pomáhá s vytvářením vápníku pro vaše zdravé kosti.

Vejce jako zdroj vitamínu D

Většina odborníků se dnes shoduje v tom, že vajíčka uvařená natvrdo jsou skvělá ke snídani, svačině i k večeři. Kromě toho, že mají vysoký obsah bílkovin, poskytují také velkou dávku vitamínu D a B2. Navíc mají jen 77 kalorií.

Sýr je ideální svačinka na cestu

Pokud jste milovníkem sýrů, rozhodně si nezapomeňte do posilovny sbalit nějaký ten kousek, který si zobnete, až na vás přijde únava. Podle dietologů je ideální vybírat si takové, které mají jen minimální obsah tuků. Vždy je ale zaručené, že vás taková pochoutka nakopne a dodá vám potřebné bílkoviny.

Miska ovesných vloček

Pokud přemýšlíte ráno dlouhou dobu nad tím, co ke snídani, balíčky s ovesnými vločkami jsou pro vás skvělým řešením. Každý den si vyberte jinou příchuť, zalijte ji horkou vodou a hned je tu pro vás zdravé jídlo s hodnotou jen zhruba 150 kalorií.

Cizrna nesmí na vašem jídelníčku chybět

Luštěniny obecně jsou skvělým zdrojem energie a vlákniny. Cizrna vám dodá celkově 5 gramů proteinů z porce o 150 kaloriích. Navíc tato potravina také snižuje hladinu cholesterolu v krvi. Dá se konzumovat solená i jinak kořeněná. Připraví se jednoduše v teplé vodě nebo opečením v troubě.

Proteinové tyčinky

U téhle pochoutky je už z názvu jasné, že bude ideální volbou jako svačina do posilovny nebo do parku po běhání. Jedna jediná tyčinka vám dokáže do těla dodat 10–15 gramů bílkovin. Navíc se ideálně přenáší, protože je v malém v cestovním balení.

Zažeňte chuť na sladké s čokoládovým mlékem

Čokoládové mléko je překvapivě ideálním nápojem, který vám v posilovně ihned dodá energii a navíc až 9 gramů proteinů. Vybírejte ale vždy takové, které bude smícháno z nízkotučného mléka. V opačném případě byste si totiž mohli více ublížit.

Mandle mají málo kalorií, ale hodně proteinů

Pokud si koupíte pytlík mandlí, který obsahuje zhruba 100 kalorií, získáte z nich neuvěřitelně hodně energie a navíc až čtyři gramy bílkovin. Takže pokud jste milovníkem oříšků, není co řešit.

Rýžová kaše s oříšky

Oříšky a sušené ovoce si můžete užít i společně s rýží. Tu stačí povařit a smíchat s trochou nízkotučného mléka. Když pak směs dochutíte ovocem a semínky, získáte zdravou a lehkou svačinku, kterou si můžete užívat bez výčitek.

Jerky pro milovníky sušeného masa

Poslední ideální zdravou proteinovou svačinkou je sušené maso, které ve většině obchodů najdete pod označením jerky. Prodávají se různé druhy, je tedy jen na vás, jaké si vyberete. Jeden jediný plátek o hodnotě 90 kalorií vám dodá do těla až 7 gramů bílkovin.

Zdroj: Health.com
Autor: Shani Maiová

Související články