Nebaví vás chodit do posilovny ani běhat? Zkuste zábavnější způsob cvičení

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Zena s obruci

Zdroj: Shutterstock

Proto, abyste zhubli a udrželi se v kondici, se nemusíte jen potit v posilovně na složitých strojích, se kterými třeba ani neumíte správně cvičit. Nemusíte ani nechat plíce v parku při běhání. Existuje spousta jiných alternativ, které jsou mnohem zábavnější a stejně efektivní. Přinášíme vám tři, během kterých se určitě nudit nebudete.

Říkáte si, že byste pro svou postavu a pro své zdraví skutečně chtěli začít něco dělat? Určitě si jste vědomi toho, že bez nějakého pohybu nebo sportu to jen tak nepůjde.

Ne, že by nemělo žádné výsledky, kdybychom jen zdravě a dietně jedli, a přitom nezvedli pozadí z gauče nebo ze židle v kanceláři. Ale přece nebudeme dělat věci napůl, no ne?

Jenže představa, jak se potíte v posilovně a děláte opakované pohyby činkou nahoru a dolů nebo jak zkoumáte každý ten (mučicí) stroj, a přitom máte pocit, že se na vás všichni ti vysportovaní lidé okolo vás dívají skrz prsty, vás od toho jednoznačně odrazuje.

Nevěšte hlavu. Posilovna a běh nejsou jediné možnosti, jak se začít hýbat a posunout svůj životní styl lepším směrem. Existuje celá řada jiných a zábavnějších alternativ, do kterých se můžete pustit ještě dnes.

Hooping. Místo běhu se vrťte v obruči

Už ve školce byla obruč oblíbenou hračkou, se kterou jsme si jako děti hráli a soutěžili, kdo se dokáže vrtět nejdéle.
Nebo jsme obdivovali gymnastky a akrobaty v cirkuse, jaké kousky s obručí nebo obručemi předváděli.

Není problém se vrátit do dětských let nebo si na takovou akrobatku zahrát. Hodina s obručí se totiž vyrovná hodině běhu. A jelikož je to i mnohem zábavnější, ani si nevšimnete, že vlastně cvičíte.

Pro snadné roztočení obruče si ji opřete o záda a následně rozpohybujte. Postupně zdokonalujte své dovednosti. Když se budete vrtět třikrát týdně, zpevnění těla poznáte už za měsíc.

Dynamické cviky s vlastní vahou

Vyzkoušejte tyto tři dynamické cviky s vlastní vahou v pohodlí domova, a vyhnete se tak nepříjemnému pocitu, že vás někdo při cvičení pozoruje a hodnotí vás.

Jsou na posílení stehen, zadečku i břicha.

Výpady jsou klasika, která snad už nikoho nepřekvapí. Jsou účinné a posílíte jimi stehna, zadeček i vnitřní svaly břicha.
Pro správné provedení se postavte na šíři ramen, mírně podsaďte pánev, zpevněte bříško a s nádechem vykročte delší krok dopředu. Při výpadu nechte zadní koleno těsně nad zemí a přední by nemělo jít před špičku chodidla.

Další cvik se provádí vleže, ale to neznamená, že si při něm odpočinete. Lehněte si na záda a nohy zvedněte ke stropu tak, aby s podložkou svíraly pravý úhel. S propnutými koleny roztahujte nohy co nejvíc od sebe a vracejte je zpět nahoru. Takhle posílíte vnitřní i vnější stranu stehen a zapojíte i bříško.

Pro třetí cvik si lehněte na zem na bok. Spodní nohu natáhněte a horní pokrčte před tělem. Zpevněte tělo, hlavu si opřete o nataženou paži a se spodní nohou kmitejte dvanáct vteřin ve výšce přibližně čtyřicet centimetrů nad zemí.

Zábavný Deep Work s YouTubem

Tohle rytmické cvičení je kombinací prvků jógy, pilates, kardio cvičení a uvolňovacích cviků. Cvičí se na hudbu, takže je nesmírně zábavné a energické. Celou lekcí se doslova proskáčete a protančíte. Stačí si jen na YouTube zadat lekce Deep Work a vybrat si jednu z nabízených. A kila půjdou dolů jako po másle.

Autor: Klára Kovalčíková

Související články