Maca – přírodní elixír

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Maca

Zdroj: Shutterstock

Únava, stres, nízký nebo vysoký tlak, oslabená imunita, nedostatečné sexuální vzrušení… trápí vás některá z těchto věcí?

Ráda bych vás seznámila s velkým přírodním zázrakem a tím jsou adaptogeny. Adaptogeny jednoduše usnadňují proces adaptace. Pomáhají překonat různé nemoce, únavu, stres, zlepšují paměť, vůli a imunitu. Máte nízký tlak? Adaptogen vám ho zvedne! Při vyšším tlaku naopak sníží. Dalším plusem je, že pokud neberete vysoké dávky, nemají téměr žádné vedlejší účinky, jsou nenávykové a dají se užívat dlouhodobě – není to malý zázrak ?Jako první adaptogen se mi dostala do ruky Maca peruánská – Lepidium peruvianum. Je často přezdívaná jako peruánská viagra kvůli jejím příznivým účinkům na potenci.

Co vše tato rostlina obsahuje?

  • Bílkoviny
  • Vlákninu
  • Minerální látky – jód, hořčík, zinek, železo, měď,…
  • Vitamíny – hlavně B, E a C (u vitamínu C pokryje denní dávku člověka).

Pozitivní vliv Macy můžeme objevit hlavně v těchto oblastech:

  • Zvýšení energie – i v případě chronické únávy působí Maca jako zásobárna obrovské energie. Budete se cítit plní života a optimismu.
  • Hormonální regulace – dokáže regulovat hladinu hormonů a enzymů, pomáhá s premenstruačním syndromem a při menopauze.
  • Zmírnění stresu, deprese a úzkosti – zvyšuje emocionální náladu a navozuje pozitivní stav mysli. Budete se zkrátka stále usmívat.
  • Zlepšení paměti – zlepšuje schopnost soustředit se a učit se nové věci.
  • Plodnost – Maca je účinné přírodní afrodisiakum.
  • Imunita – podporuje imunitní systém jako celek.

Kde sehnat Macu a v jaké podobě?

Macu seženete ve formě čaje, prášku nebo tablet. Doporučila bych nejlépe kvalitní prášek nebo tablety, seženete na internetu v eshopech se zaměřením na zdravou výživu. Většinou se dávkuje jedna čajová lžička prášku do 2 dcl vody, smoothie, ranní ovesné kaše, jogurtu nebo džusu. Neměla by se užívat při problémech se štítnou žlázou a v těhotenství.

Co dodat na závěr?

Nebojte se toho, Macu doporučuji všemi deseti. Nabudí vás příjemnou energií, vitalitou a optimismem. A ten do života hodně potřebujeme! Přidala bych možná mojí první zkušenost s Macou. Dala jsem si tenkrát dvě tablety před jednou noční párty, abych nebyla unavená a vydržela alespoň do půlnoci. Popíjely se alkoholické koktejly a nebylo jich málo – výsledek? Ve 4 hodiny ráno jsem byla střízlivá, odpočinutá a plná energie. Takže pozor, Maca umí rychle odbourat alkohol v těle a pokud si jí dáte na nějakém firemním večírku, velmi rychle vystřízlivíte.

Autor: redakce

Související články