Levandulový olej má spoustu pozitivních přínosů. Toto všechno dokáže

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
levandule olej

Zdroj: Shutterstock

Kromě toho, že neuvěřitelně krásně voní, má také celou řadu pozitivních přínosů pro naši pokožku, vlasy a zdraví celkově. Pokud jste zatím neobjevili přínosy levandulového oleje, je právě teď ta správná chvíle dát mu šanci, aby vás svými účinky mohl ohromit.

Rozhodně nepřeháníme. Levandulový olej vyráběný z oblíbených levandulí může prospět například lidem trpícím nespavostí. Co všechno levandulový olej dokáže a proč byste si ho měli oblíbit i vy?

Má příznivý vliv na nervovou soustavu

Inhalování levandulového oleje má blahodárný vliv na zklidnění. Uklidňující účinky působí na podrážděný nervový systém, díky čemuž dochází k uvolnění stresu, snížení jeho hladiny v těle a člověk se pak cítí psychicky v pohodě.

Ulevuje od nevolnosti

Po levandulovém oleji často sahají především těhotné ženy, kterým se nevyhne typický těhotenský příznak – nevolnost. Podle studií napomáhá levandulový olej ulevit od těchto nepříjemných pocitů.

Pomáhá na bolest hlavy

Koho z nás někdy nebolela hlava, viďte? Nepříjemně bolestivé stavy, které mohou mít různou intenzitu od jemné bolesti až po zničující pocit, že se vám hlava asi brzy rozskočí…

Vůně levandule má na bolest hlavy dobrý vliv. Vdechování vůně levandulového oleje nebo masáž spánků může od bolesti hlavy ulevit.

Podporuje spánek

Spánkem strávíme asi třetinu našeho života. To rozhodně není málo, proto bychom se měli postarat, aby byl náš spánek kvalitní a plnohodnotný.

Co když ale patříte k lidem, kteří mají se spánkem problémy? Nemůžete usnout, v noci se budíte, převalujete se a hledáte vhodnou polohu?

Pomocí může být levandulový olej. Přidejte několik kapiček do aroma lampy nebo do difuzéru vedle postele. Uvolníte mysl a celkově zlepšíte svůj spánek. Pozor ale – vůně nesmí být příliš silná!

Vyživuje pokožku

Věděli jste, že krásná fialově zbarvená rostlinka je doslova napěchovaná antioxidanty, které chrání pokožku a zároveň ji vyživují? Levandulový olej je proto perfektním pomocníkem při pravidelné péči nejen o pleť, ale klidně o celé tělo.

Hydratuje popraskané rty

Popraskané rty jsou nepříjemné a mohou být i bolestivé, zároveň představují i estetický problém. Prasklinky na rtech jsou vidět, o to více v případě, kdy používáte rtěnku – ta prasklinky ještě zvýrazní.

Pokud vás trápí popraskané rty, lze se spolehnout na levandulový olej. Jeho aplikace přinese úlevu, rty budou vláčné, hydratované a prasklinky brzy zmizí.

Zdroj: thethirty.whowhatwear.com, healthline.com, medicalnewstoday.com
Autor: Karolína Nezbedová

Související články