Olivový olej v hlavní roli: Na co všechno ho můžete použít

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
olivovy olej

olivovy olej

Jen málokdo by nevěděl, že se olivový olej používá při vaření. Mnoho lidí mu dokonce dává přednost před jinými druhy olejů – a že jich není zrovna málo! Olivový olej má svoji specifickou vůni, která se nemusí každému líbit. Přináší však určité benefity, pro které rozhodně stojí za to dát mu alespoň šanci.

I když většina lidí ví, že se olivový olej používá při přípravě různorodých pokrmů, další možnosti jeho použití už mnozí neznají. A to je škoda, protože olivový olej se dá využít mnoha způsoby!

Pryč se štítky

Už se vám někdy stalo, že jste potřebovali odstranit štítek nebo etiketu z nádobí či jiného předmětu, ale ani přes veškerou snahu se vám to nepovedlo?

Mějte po ruce pro příště olivový olej a nezdaru se bát nemusíte. Stačí kapka oleje, který nanesete na štítek či etiketu, nechte čtvrt hodiny působit a poté umyjte teplou vodou.

Zip už zase jede

Komu z nás se někdy nezasekl zip u mikiny, bundy, nebo třeba u oblíbených kalhot? I tady pomůže olivový olej.

Namočte do něho vatový tamponek a poklepejte s ním přes zuby zipu na oblečení. Pomaličku přitom se zipem hýbejte. Velmi rychle se pohne.

Prodlužte životnost žiletek

Nemáme tím na mysli ty jednorázové, které seženete za pár kaček a není vám líto je po jednom použití vyhodit do koše.

Mluvíme o strojcích a žiletkách, které vás stály nemalé peníze. Věděli jste, že pomocí „oliváče“ můžete prodloužit jejich životnost?

Aby vám žiletky déle vydržely, namočte tamponek do olivového oleje a žiletky s ním přetřete. Rez, která by mohla způsobit nežádoucí otupení, nebude mít šanci.

Panty už nevržou

Vrzající panty u dveří jsou nepříjemný problém, který dokáže lézt na nervy. Stačí ale kapka olivového oleje a rázem bude po problému.

Zbavte se komárů

Vadí vám komáři, kteří kladou svá vajíčka do barelů s vodou, jež máte na zahradě – třeba na mytí auta nebo na zalévání?

Když přidáte pár kapek olivového oleje do vody, výpary se budou vznášet nad vodou a komárům to rozhodně vonět nebude.

Zdroj: thespruce.com

Autor: Karolína Nezbedová

Související články